عضویت در کانال تلگرام

بهترین درمان ریزش مو چیست

2019-04-16 0
188251_210.jpg

بهترین درمان ریزش مو چیست

درمان‌های موثری برای برخی از انواع ریزش مو وجود دارند. با استفاده از این درمان‌ها ممکن است بتوانید ریزش مو را متوقف کرده یا حداقل روند آن را کاهش دهید. در برخی از بیماری‌ها مانند آﻟﻮﭘسی آرﺋﺎﺗﺎ، مو‌ها ممکن است طی یک سال و بدون نیاز به درمانی خاص، دوباره رشد کنند. بهترین درمان‌های ریزش مو شامل مصرف دارو‌ها و استفاده از جراحی برای افزایش رشد و کاهش ریزش مو می‌شوند.

استفاده از دارو برای درمان ریزش مو

اگر ریزش مو ناشی از یک بیماری خاص باشد، حتما باید آن بیماری تحت درمان قرار بگیرد. همچنین، این حالت می‌تواند به علت مصرف انواع دارو برای کاهش التهاب و سرکوب سیستم ایمنی بدن، مانند داروی پردنیزون روی دهد. اگر ریزش مو به علت مصرف یک داروی خاص باشد، پزشک ممکن است به شما توصیه کند که حداقل به مدت سه ماه، از آن دارو استفاده نکنید. برای درمان طاسی ارثی، دارو‌هایی وجود دارند. دارو‌هایی مانند ماینوکسیدیل و فیناستراید.

۱. ماینوکسیدیل

ماینوکسیدیل، یک داروی بدون نسخه است که هم برای مردان و هم برای زنان کاربرد دارد. این دارو به شکل مایع یا کف تولید می‌شود و قطعا تا به امروز به عنوان بهترین درمان ریزش مو شناخته می‌شود. بنابراین آن را می‌توانید به صورت روزانه بر روی پوست سر خود بمالید. پس از استفاده از دارو، دست‌های خود را بشویید. در ابتدا، ممکن است استفاده از این دارو موجب ریزش موی شما شود. مو‌های جدید ممکن است نسبت به مو‌های قبلی، کوتاه‌تر و نازک‌تر باشند. برای جلوگیری از ریزش مو و رشد مجدد موها، حداقل شش ماه باید از این دارو استفاده کنید. از عوارض جانبی مصرف این دارو می‌توان به التهاب پوستی، رشد مو‌های زائد در صورت و دست و همچنین تپش قلب اشاره کرد.

جوانب مثبت ماینوکسیدیل

در اکثر زنان، استفاده از ماینوکسیدیل باعث کاهش یا توقف ریزش مو می‌شود؛ و این دارو، در یک چهارم زنانی که آن را مصرف می‌کنند، باعث رشد مو‌های جدید می‌شود. شما می‌توانید این دارو را بدون نسخه پزشک، تهیه کنید. هرچند، بهتر است قبل از استفاده از آن، به یک متخصص پوست مراجعه کنید. زیرا ممکن است ریزش موی شما ناشی از بیماری‌هایی مانند اختلال عملکرد تیروئید یا اختلالات تغذیه‌ای باشد.

بهترین درمان ریزش مو

بهترین درمان ریزش مو چیست


جوانب منفی ماینوکسیدیل

برخی از معایب استفاده از ماینوکسیدیل عبارتند از:

  • گران بودن
  • دارو می‌تواند زحمت آور باشد. شما باید آن را دو بار در روز بر روی پوست سر خود بمالید.
  • دارو می‌تواند باعث رشد مو‌های زائد شود. برخی از زنان ممکن است در زمان استفاده از این دارو، دچار رشد مو در صورت شوند. این امر می‌تواند ناشی از ریختن دارو بر روی صورت بوده یا به عنوان عارضه جانبی در نظر گرفته شود. احتمال وقوع این امر، در کسانی که از محلول ۲ درصد استفاده می‌کنند کمتر از محلول ۵ درصد است.
  • مصرف این دارو، در ابتدا می‌تواند باعث ریزش مو شود. ممکن است در طول دو تا چهار هفته اول از مصرف این دارو، متوجه افزایش ریزش موی خود شوید. این امر بدین علت روی می‌دهد که برخی از مو‌های قدیمی توسط مو‌های جدید تحت فشار قرار می‌گیرند.
  • مشاهده تاثیر دارو، چند ماه زمان خواهد برد. برای مشاهده تاثیر دارو، حداقل چهار ماه و شاید یک سال زمان نیاز خواهد بود. همچنین، از هر پنج زن، تنها یک نفر شاهد رشد مجدد مو‌ها خواهد بود. درصد بالایی از مصرف کنندگان، تنها شاهد کاهش یا توقف ریزش موی خود می‌شوند.
  • این دارو می‌تواند باعث تحریک پوست شود. مصرف این دارو، ممکن است باعث سوزش، پوسته پوسته شدن و قرمزی سر شود.
اینجا هم میتوانید بیشتر در مورد این مطلب بخوانید:  چرا هیچ پزشکی اکستنشن را توصیه نمی کند؟

 

۲. فیناستراید

فیناستراید نوعی داروی تایید شده از سوی سازمان غذا و داروست. فیناستراید از طریق مسدود کردن دی هیدروتستوسترون، باعث درمان ریزش مو در مردان می‌شود. دی هیدروتستوسترون نوعی هورمون مشتق شده از تستوسترون بوده که تصور می‌شود دلیل ریزش مو در مردان است. این دارو تجویزی بوده و مخصوص مردان است. قرص فیناستراید به صورت روزانه مصرف می‌شود. این دارو می‌تواند باعث کاهش ریزش مو و گاهی رشد مجدد مو شود. استفاده از فیناستراید ممکن است در مردان بالای ۶۰ سال، تاثیر زیادی نداشته باشد.
بهترین درمان ریزش مو چیست

بهترین درمان ریزش مو چیست؟" src="https://setare.com/files/fa/news/1397/7/7/188252_692.jpg" alt="بهترین درمان ریزش مو داروی فیناستراید" width="600" height="600" align="" />
در مردان، فیناستراید برای ریزش مو ناشی از آندروژن‌ها تایید شده است. در یک مطالعه، ۶۲ درصد از زنانی که قرص‌های ضد بارداری حاوی دروسپیرنون ترکیبی مصرف می‌کردند نیز علائمی از بهبودی از خود نشان دادند. بنابراین، ممکن است در صورت افزایش آندروژن، بتوان از فیناستراید در زنان نیز استفاده کرد. اما این مطالعات محدود بوده و مصرف این دارو می‌تواند برای جنین خطرناک باشد. از عوارض جانبی فیناستراید می‌توان به کاهش میل جنسی و عملکرد جنسی و همچنین افزایش احتمال ابتلا به سرطان پروستات اشاره کرد.

درمان ریزش مو در زنان

ماینوکسیدیل ۵ درصد، تنها داروی موضعی برای درمان ریزش مو در زنان است که توسط سازمان غذا و دارو تایید شده است. مصرف یکبار در روز از این دارو، باعث رشد مو در ۸۱ درصد از زنان می‌شود. این دارو به صورت محلول ۲ درصد و ۵ درصد در دسترس عموم قرار دارد.

بهترین درمان ریزش مو چیست


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


تگ

آدرس داروخانه دکتر نوروزیان آدرس دکتر نوروزیان ادرس داروخانه دکتر نوروزیان ادرس دكتر نوروزيان مو ادرس مطب و داروخانه دکتر نوروزیان بهترین قرص تقویت مو تلفن داروخانه دکتر نوروزیان تلفن دکتر نوروزیان تلگرام دکتر نوروزیان تونیک گیاهی رویش مو دکتر نوروزیان داروخانه دکتر نوروزیان داروخانه دکتر نوروزیان خیابان فاطمی داروخانه دکتر نوروزیان خیابان کمیل داروخانه دکتر نوروزیان ریزش مو داروی ریزش مو دکتر نوروزیان درباره دکتر نوروزیان درمان ریزش مو درمان ریزش مو با داروهای گیاهی درمان گیاهی ریزش شدید مو دکتر نوروزیان دکتر نوروزیان رشد مو دکتر نوروزیان مو دکتر نوروزیان پوست و مو رشد مو رشد مو دکتر نوروزیان رویش مو ریزش مو ریزش مو در زنان ریزش مو شدید ریزش مو طب سنتی سایت اصلی دکتر نوروزیان لاناریا محلول جلوگیری از ریزش مو محلول دکتر نوروزیان محلول رشد مو دکتر نوروزیان محلول رویش مو دکتر نوروزیان محلول ضد ریزش مو دکتر نوروزیان مطب دکتر نوروزیان نظرات درباره محلول دکتر نوروزیان پکیج دکتر نوروزیان پکیج رشد مو لاناریا پکیج رشد موی دکتر نوروزیان کانال تلگرام دکتر حامد نوروزیان کانال تلگرام دکتر نوروزیان کاهش ریزش مو

دکتر نوروزیان

آدرس داروخانه و مطب  جهت ویزیت و دریافت پکیج رشد مو دکتر نوروزیان در تهران:

آدرس: سعادت آباد ، بالاتر از میدان کاج ، خیابان ششم ، پلاک ۳۴ ، ساختمان پزشکان آفرین ، داروخانه دکتر رباطی ۰۹۱۰۹۸۰۰۵۳۹ – ۰۲۱۲۲۱۷۵۸۴۶

دکتر نوروزیان نام داروخانه ومطبی در تهران با مدیریت دکتر نوروزیان میباشد که از طریق تولید داروی رشد مو و ارائه این دارو به صورت پکیج رشد موی دکتر نوروزیان به شهرت خاصی رسیده.
داروخانه دکتر نوروزیاندکتر نوروزیانمطب دکتر نوروزیان-محلول دکتر نوروزیان-درباره دکتر نوروزیان-رشد مو-لاناریا-مطب دکتر نوروزیان-دکتر نوروزیان مو-رشد مو دکتر نوروزیان-آدرس دکتر نوروزیان-محلول ضد ریزش مو دکتر نوروزیان-محلول رشد مو دکتر نوروزیان-تلگرام دکتر نوروزیان-پکیج رشد مو لاناریا-تلفن دکتر نوروزیان-کانال تلگرام دکتر نوروزیان-ادرس مطب و داروخانه دکتر نوروزیان-نظرات درباره محلول دکتر نوروزیان-پکیج رشد موی دکتر نوروزیان

کلیه حقوق این قالب برای دکتر نوروزیان محفوظ می باشد

پیاده سازی و سئو توسط: نت افزار

پرسش و پاسخ