عضویت در کانال تلگرام
‎02166873674-09384791059


وبلاگ
20110_615.jpg
27/مه/2020

گول پروتئینه و ویتامینه‌ها را نخورید

امروزه بازار شامپوها و مواد آرایشی بهداشتی داغ است. هر روز شامپویی جدید با یک برند جدید وارد بازار می‌شود که تفاوت قابل توجهی در قیمت‌های آنها نیز به چشم می‌خورد. از شامپوهای معمولی تا شامپوهای مخصوص موهای رنگ شده، موخوره و ضدریزش مو تمام قفسه‌های داروخانه را به خود اختصاص داده است. اما آیا واقعا این شامپوها با هم تفاوت دارند؟ شامپوهای ویتامینه و پروتئینه درمان کننده هستند، یا اینکه برای درمان مشکلات مو باید سراغ راه‌های دیگری رفت و نمی‌توان فقط به شامپوها اکتفا کرد. سراغ یکی از بهترین پزشکان متخصص پوست، مو و زیبایی رفتیم تا درباره این موضوع گفت‌وگویی با او داشته باشیم و بتوانیم از این سردرگمی در خرید نجات پیدا کنیم.


گول پروتئینه و ویتامینه‌ها را نخورید

مواد تشکیل‌دهنده شامپو

شامپوها ترکیب پاک‌کننده‌ای هستند که از یکسری مواد آنیونی تشکیل شده‌اند که این ترکیبات وقتی روی سر استفاده می‌شوند، ذرات آنیونی با ترکیبات روی سر واکنشی می‌دهند و باعث پاک شدن چربی‌های آن منطقه از سر می‌شوند.


 

تفاوت شامپوهای گران و ارزان

موادی به شامپوها اضافه می‌شود که این مواد باعث حجم دادن مو می‌شود و خطر موها را بیشتر می‌کند و به طور کوتاه مدت به اصطلاح «ادم» یا «ورم» در مو ایجاد می‌کنند و فرد تصور می‌کند که با استفاده از این شامپوها موهایش پرپشت‌تر شده است. ولی این یک اثر کاذب است که ممکن است چند ساعت یا چند روز طول بکشد و بعد از آن برطرف می‌شود.


گول پروتئینه و ویتامینه‌ها را نخورید

مدت زمانی که شامپو روی موها می‌ماند، 5 یا 6 دقیقه بیشتر نیست و این مدت زمان کوتاه نمی‌تواند باعث جذب مواد داخل شامپوها توسط پوست سر و مو شود.

بنابراین شامپو پروتئینه و ویتامینه به معنای واقعی وجود ندارد. ترکیباتی که به عنوان مواد ضدریزش مو به شامپوها اضافه می‌شوند، نقشی در بهبودی ریزش موی بیمار ندارند و بیشتر جنبه تبلیغاتی دارند.


 

تعداد دفعات استفاده از شامپو

معمولا مصرف شامپوها بستگی به جنس موها و محیط زندگی فرد دارد و از روزی یک بار تا هفته‌ای یک بار قابل استفاده هستند. اگر فردی موهای چربی دارد شاید لازم باشد روزی 2 بار هم موهای خود را شامپو کند و فردی که موهای معمولی دارد، هفته‌ای یک یا دو مرتبه شامپو کردن برای موهایش کافی است.  جنس موهای کسی که در محیط آلوده کار یا زندگی می‌کند با فردی که در محیط تمیز زندگی می‌کند متفاوت است. اما به طور کلی تعداد دفعات شست‌وشوی چه با استفاده از شامپو و چه بدون استفاده از شامپو ربطی به ریزش موها ندارد.


گول پروتئینه و ویتامینه‌ها را نخورید

قیمت‌ها متفاوت است

شامپوها انواع و اقسام مختلفی دارند، شامپوهای مخصوص موهای چرب، مخصوص موهای خشک، موهای معمولی و شامپوهای ضدشوره از  انواع شامپوها هستند. تفاوت این شامپوها در ساختارهای شیمیایی آنهاست. شامپوهایی که مخصوص موهای چرب هستند حاوی ترکیباتی هستند که پاک‌کنندگی چربی‌ها آنها از حد معمول بیشتر است و در شامپوهای موهای خشک از مقدار کمی نرم‌کننده استفاده می‌شود که علاوه بر پاک‌کنندگی پاک‌کنندگی، کمی نیز موها را نرم کند. بنابراین تفاوت قیمت شامپوها به دلیل میزان متفاوت ترکیبات آنهاست که باعث کم شدن چربی یا خشک نشدن موها می‌شود.


8943_373-1.jpg
27/مه/2020

مشكلات موي شما در 3ماه آینده

در فصل تابستان عوامل زيادي وجود دارند كه هر كدام از آن‌ها به تنهايي مي‌توانند به نوعي به سلامت موهاي شما آسيب برسانند. از نور شديد خورشيد گرفته تا نمك موجود در آب دريا و حتي كلر استخرها كه هر كدام به نوبه‌خودشان مي‌توانند موهاي شما را خشك، شكننده و آسيب‌پذير كنند. از طرف ديگر رطوبت و تعريق هم احتمال ابتلا به بيماري‌هاي پوستي مثل قارچ‌ها را بيشتر مي‌كند. بنابراين در اين فصل بيشتر از هر وقت ديگر بايد مراقبت سلامت موهاي‌تان باشيد.


بيشتر از هميشه مراقب باشيد

معمولا در فصل‌هاي گرم سال بيشتر از هميشه شاهد شيوع بيماري‌هاي پوست و مو به‌خصوص عارضه‌هاي ناشي از قارچ‌هاي سطحي هستيم.

پوست و مو در اين فصول بيشتر از هميشه در معرض آسيب قرار دارند، به‌طوري كه اغلب همراه با گرم شدن هوا، شيوع عفونت‌هاي قارچي در سر و حتي ناخن‌ها بيش‌ازپيش مي‌شود. پيدايش اين عارضه هم از اين روست كه اصولا در رطوبت‌ و گرما، محيط براي رشد ميكروارگانيسم‌هايي مانند ميكروباكتري‌ها و حتي عفونت‌هاي شايعي مثل زرد زخم، قارچ‌هاي سطحي و ويروس‌ها بيشتر از قبل فراهم مي‌شود. بنابراين همزمان با گرم شدن هوا در بهار و به‌خصوص تابستان، بايد نسبت به مراقبت از موها خيلي بيشتر از ديگر فصول سال حساس باشيد. فرقي هم نمي‌كند، موهاي شما بلند باشند يا كوتاه چون در هر صورت به‌دليل مناسب‌ بودن محيط براي رشد ميكروارگانيسم‌ها در اين شرايط، مراقبت ويژه از موها و حتي پوست كف سر بسيار ضروري است.

مشكلات موي شما در 3ماه آینده


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مشكلات موي شما در 3ماه آینده

كلاه  بگذاريد

نور آفتاب يكي از عواملي است كه تماس آن با موهاي شما به‌خصوص در بلندمدت مي‌تواند مشكلاتي مثل شكنندگي و تخريب را به‌دنبال داشته باشد.

آقايان براي در امان ماندن از اين عوارض مي‌توانند از كلاه استفاده كنند اما نوع كلاه مهم است؛ معمولا كلاه‌هاي مناسب فصل تابستان طوري طراحي شده‌اند كه هوا بتواند در آن جريان داشته باشد. اين ويژگي از تعريق و ايجاد رطوبت كه از عوامل اصلي ايجاد حساسيت‌ و بيماري‌هاي پوستي هستند جلو‌گيري مي‌كند. در مورد خانم‌ها اين مراقبت ساده‌تر است چون روسري خودبه‌خود مانع از تابش مستقيم نور آفتاب به موهاي آن‌ها مي‌شود. البته خانم‌ها هم بايد در انتخاب روسري‌هاي مناسب در اين فصل دقت كنند. معمولا روسري‌هاي رنگ روشن و نخي انتخاب مناسبي هستند چون هم نور خورشيد را منعكس مي‌كنند و همين كه از تعريق زياد و عوارض ناشي از آن در پوست سر جلوگيري مي‌كنند.


مشكلات موي شما در 3ماه آینده

موهاي‌تان  را باز بگذرايد

معمولا توصيه مي‌شود در فصل تابستان موهاي خود را كوتاه نگه‌داريد چون موهاي كوتاه شست‌وشو را راحت‌تر مي‌كند و از طرف ديگر امكان عبور جريان هوا در بين تارهاي مو در اين حالت به‌مراتب بيشتر از زماني است كه موها‌ي شما بلند است.

توصيه من به خانم‌هايي كه موهاي بلند دارند اين است كه زير روسري يا مقنعه موهاي خود را لااقل براي ساعاتي از روز باز بگذارند؛ اين روش عبور جريان هوا در ميان تارهاي مو را راحت‌تر مي‌كند، هر چند كه ممكن است در ظاهر به دليل باز بودن موها شما بيشتر از هميشه احساس گرما كنيد. به هر حال به ياد داشته باشيد، باز نگهداشتن موها ريسك ابتلا به بيماري‌هاي پوست سر و متعاقب آن مو را كمتر مي‌كند. در كنار اين روش‌ها شست‌و‌شوي موها بعد از تماس طولاني با نور آفتاب و گرما نيز سهم زيادي در كاهش اين مشكلات دارد. بنابراين توصيه من به آقايان و خانم‌ها كوتاه نگهداشتن موها تا جاي ممكن و در كنار آن دوش گرفتن‌هاي مكرر است.


مشكلات موي شما در 3ماه آینده

حمله شپش‌ها!

شپش سر هم نوعي ديگر از بيماري‌هاي انگلي است كه با شروع فصل گرم سال بيشتر از هميشه شاهد آن هستيم.

معمولا رطوبت، گرما و به‌دنبال آن تعريق زياد، محيط را براي تكثير اين انگل بيشتر از هميشه آماده مي‌كند. همين فضاي آماده رشد، دليلي است براي اين‌كه بر خلاف تصوري كه مبني‌بر ريشه كن شدن اين عارضه در ذهن‌ها وجود دارد، ما در فصل تابستان حتي بيشتر از هميشه شاهد بروز آن باشيم. البته شيوع اين بيماري در فصل تابستان يك دليل عمده‌ ديگر هم دارد؛ آن هم گرايش به شنا در اين فصل است. آب آلوده استخرها هم به نوبه‌خود تاثير بسزايي در ايجاد اين بيماري دارد، چون آلودگي از اين طريق به‌راحتي به ديگران سرايت مي‌كند. بنا به اين دلايل همان‌طور كه پيش از اين هم تذكر داده شده بود، مراقبت از موها در اين فصل اهميت بسيار زيادي پيدا مي‌كند. به‌طور كلي شست‌وشوي مرتب، دوش گرفتن‌هاي هر روزه و خشك كردن موها در هواي آزاد از جمله راه‌هاي پيشگيري است كه بايد مورد توجه قرار بگيرد. علاوه‌بر اين افرادي كه اهل شنا كردن در فصل تابستان هستند بايد در انتخاب استخرهاي شنا هم دقت زيادي به خرج بدهند.


مشكلات موي شما در 3ماه آینده
خارش‌هاي ناگهاني پوست سرتان را جدي بگيريد

مشكلات موي شما در 3ماه آینده

يكي از بيماري‌هاي پوستي كه در فصل گرم سال شاهد آن هستيم، عفونت قارچي درماتيت سبورئيك است. شيوع اين بيماري كه مشخصا پوست كف سر را هدف مي‌گيرد در فصل گرم بسيار زياد است و خيلي از افراد را چه زن و چه مرد با دردسر روبه‌رو مي‌كند. معمولا خارش‌هاي شديد پوست سر، پوسته‌ريزي و التهاب كف سر از نشانه‌هاي بارز ابتلا به اين بيماري هستند. گاهي حتي التهاب ناشي از اين بيماري ناحيه ابروها را هم در بر مي‌گيرد، به‌طوري كه قرمزي و پوسته‌ريزي در قسمت ابروها هم ديده مي‌شود. در اين شرايط بهترين راه، مراجعه به متخصصان پوست و مو است، چون عامل اصلي ايجاد اين مشكل نوعي بيماري عفوني است كه بدون درمان‌ دارويي برطرف نمي‌شود. بنابراين اگر با خارش غيرمنتظره پوست‌ سر و التهاب ناشي از آن در كف‌سرتان روبه‌رو هستيد، بهتر است حتما با مراجعه به متخصصان پوست و درمان براي مشكل‌تان وقت بگذاريد.


 

شست‌وشوي مكرر روزانه اجازه نمي‌دهد كه محيط براي رشد احتمالي ميكروب‌ و قارچ‌ها آماده باشد و به سلامت موهاي شما كمك زيادي مي‌كند. البته يادآوري اين نكته ضروري است كه سرد يا گرم بودن آب در نتيجه نهايي يعني پاكيزگي پوست سر و موها اثر چنداني ندارد.

 


مشكلات موي شما در 3ماه آینده

از كدام شامپو بايد استفاده كنم؟!

وقتي قرار است دوش گرفتن هر روز يا حداقل يك روز درميان در برنامه روزنامه‌ قرار بگيرد، خودبه‌خود بحث انتخاب نوع شامپو و تعداد دفعات آن هم مطرح مي‌شود. اما يادتان باشد، در اين شرايط تنها يك چيز عامل تعيين‌كننده نوع شامپو مصرفي شما و حتي تعداد دفعاتي است كه بايد سرتان را بشوييد و آن اين است كه شما بايد قبل از هر نوع انتخابي جنس موهاي‌تان را بشناسيد. خشك يا چرب بودن موهاي شما راهنماي اصلي در انتخاب شامپوست. اگر موهاي شما چرب است بايد از شامپو مخصوص موهاي چرب استفاده كنيد و همين‌طور اگر خشك يا معمولي است انتخابي متناسب داشته باشيد. دقت كنيد، برند شامپو هيچ نقشي در تاثير‌گذاري واقعي آن ندارد. فقط گاهي عادت شستن با يك نوع شامپوي خاص اين ذهنيت را به‌وجود مي‌آورد كه موهاي شما با فلان شامپو سازگار است و با ديگري نه. در مورد تعداد دفعات شست‌وشو با شامپو نيز همچنان جنس موهاي شماست كه تعيين‌كننده است. اگر موهاي شما خشك است به‌طور طبيعي بايد از شستن زيادازحد آن با شامپو خودداري كنيد و در مقابل موهاي چرب براي تميز شدن خودبه‌خود در هر استحمام به تعداد دفعات شست‌وشوي بيشتري نياز دارند. ميزان مصرف شامپو در هر بار شست‌وشو نيز بستگی به میزان آلودگی مو، پوست سر و همين‌طور بلندی موي شما دارد اما به‌عنوان یک قاعده کلی بد نيست بدانيد میزان مصرف شامپو باید به اندازه‌‌ای باشد که موقع شست و‌شو کفي كه از آن ايجاد مي‌شود بتواند تمام سطح موي شما را بپوشاند البته دانستن اين نكته هم بد نيست كه شما قبل از استفاده از شامپو بايد موها را كاملا آبكشي كنيد و زماني موهاي‌تان را به شامپو آغشته كنيد كه كاملا خيس باشند.


مشكلات موي شما در 3ماه آینده
وقتي دريا مي‌رويد

اگر خيال داريد در فصل تابستان به شهرهاي ساحلي سفر كنيد يادتان باشد اگر آب شور دریا بدون شست‌وشو روی مو خشک شود مقدار زیادی از رسوب نمک روی سطح آن انباشته شده و در نتيجه خشکی و سنگینی مو را به‌دنبال دارد بنابراين اگر قرار است براي مدت طولاني در دريا شنا كنيد بايد حتما بعد از شنا موهاي‌تان را با دقت بشوييد و اجازه ندهيد كريستال‌هاي ريز نمك روي تار موهاي شما باقي بمانند. در مورد استخر‌ها هم اين کلر موجود در آب استخر است كه ضرورت مراقبت از مو به‌خصوص در مورد موهاي رنگ شده را بيشتر مي‌كند. چون كلر در حقيقت یک بی‌رنگ کننده ضعیف است که باعث از بین رفتن رنگدانه‌های مو البته به مرور زمان می‌شود. بنابراين اگر اهل شنا و استخر هستيد بايد دقت كنيد بعد از شنا، مو‌هاي‌تان را خوب بشوييد و آبكشي كنيد.


brittle-hair-770x515.jpg
27/مه/2020

اگر موهايي كدر مات و بدرنگ داريد

اگر از رنگ مات و حالت بد موهاي‌تان خسته شده‌ايد، با رعايت اين نكات مي‌توانيد زيبايي و درخشندگي موهاي‌تان را تضمين كنيد.

1- رسوبات و موادي را كه روي مو مي‌نشيند، پاك كنيد. دليل به وجود آمدن موهاي كدر، مرده و بدرنگ، معمولا رسوب كردن مواد موجود در محصولات مختلفي است كه براي موهاي‌تان استفاده مي‌كنيد. براي از بين بردن اين مواد از روي مو، هفته‌اي يك بار از شامپوهاي شفاف‌كننده و پاك‌كننده- كه قدرت شويندگي بالا دارند- استفاده كنيد.

2- موهاي‌تان را برس بكشيد. از برس‌هايي استفاده كنيد كه دانه‌هاي آن از مواد طبيعي بوده و سر آن‌ها گرد باشد. برس كشيدن روزانه باعث مي‌شود، چربي در سرتاسر مو پخش شود و در نتيجه، موجب مرطوب شدن و درخشش موها مي‌شود.

3- موها را با آب سرد آبكشي كنيد. اين‌كار موجب بسته شدن كوتيكول يا همان لايه خارجي مو مي‌شود. به اين ترتيب موها نرم شده و ظاهري درخشان پيدا مي‌كنند.

اگر موهايي كدر مات و بدرنگ داريد

4- بد نيست بگذاريد موهاي‌تان كمي كثيف باشد! هفته‌اي يك ‌بار به موهاي‌تان استراحت بدهيد و هنگام حمام كردن به آن شامپو نزنيد. اگر مي‌توانيد، بهتر است يك حمام در ميان از شامپو استفاده كنيد.

5- مي‌خواهيد موهاي‌تان براق و درخشان شود؟ ابتدا آن‌ها را كمي با حوله خشك كنيد و قبل از براشينگ و درست كردن موها، از محصولات براق‌كننده مو استفاده كنيد تا مانع وز كردن آن‌ها شود.

6-  موهاي‌تان را با شامپوهاي گياهي و طبيعي بشوييد. اين شامپوها كه بدون سولفات هستند، تمام خواص شامپوهاي معمولي را دارند، فقط فاقد مواد شوينده قوي هستند كه باعث از بين رفتن رنگ و رطوبت مو مي‌شود.


اگر موهايي كدر مات و بدرنگ داريد

چه زماني نرم‌كننده بزنيد، چه زماني سرم استفاده كنيد

 

موهاي خشك و شكننده

آيا موهاي‌تان بد قلق است؟ وز مي‌شود و به شكل دلخواه‌تان درنمي‌آيد؟ شما هم مي‌توانيد به جاي موهاي زبر و وز كرده،‌ موهايي سالم و براق داشته باشيد.

دستكاري كردن زياد موها در نهايت باعث مي‌شود موهاي‌تان خشك،‌ آسيب‌ديده و در يك كلام زشت شود. با رعايت نكات زير مي‌توانيد موهاي آسيب‌ديده را بازسازي كنيد.

1- به موهاي‌تان آبرساني كنيد تا رطوبت مورد نياز آن تامين شود. نوك شاخه شاخه شده موها را آغشته به نرم‌كننده قوي كنيد و بگذاريد ماده نرم‌كننده چنددقيقه بماند. مواد نرم‌كننده جذب ساقه مو شده و تارهاي مو را نرم مي‌كنند. اين كار را هفته‌اي يك‌بار انجام دهيد. همچنين بهتر است بعد از هر بار شامپو كردن موها، به نوك آن‌ها نرم‌كننده‌هاي ملايم روزانه بزنيد. اين عمل، موخوره‌ها را كمتر كرده و از بدرنگ شدن و آسيب ديدن موها در اثر حرارت سشوار جلوگيري مي‌كند.

2- سرتان را ماساژ دهيد. ماساژ دادن پوست سر هنگام شست‌و‌شوي موها،‌ جريان خون را افزايش داده و موجب تحريك غدد چربي مي‌شود. در ضمن از شامپوها و ساير محصولاتي كه الكل زياد دارند، استفاده نكنيد، زيرا باعث خشكي مو مي‌شوند.

3- از محكم بستن، دم اسبي كردن، بافتن يا ساير مدل‌هاي مو كه باعث كشيده شدن آن‌ها مي‌شود، خودداري كرده و سعي كنيد از گيره‌ها، كليپس‌ها و كش‌هاي نرم كه موهاي‌تان را نمي‌كشد و درد توليد نمي‌كند، استفاده كنيد. اين كار مانع شكسته شدن تارهاي مو مي‌شود.

اگر موهايي كدر مات و بدرنگ داريد

4- موهاي‌تان را با ملايمت بشوييد. آن‌ها را چنگ نزنيد! موهاي خيس بسيار شكننده‌تر هستند. پس از فشار دادن، مالش دادن و برس كشيدن موهاي خيس بپرهيزيد. براي صاف كردن و باز كردن گره‌هاي مو، مي‌توانيد از شانه‌هايي كه دندانه‌هاي درشت و با فاصله دارند، استفاده كنيد تا به موهاي‌تان ‌آسيب نرسد.

5- قبل از سشوار كشيدن و درست كردن موها، به آن‌ها سرم‌هاي مخصوصي بزنيد كه در مقابل حرارت و اشعه‌ ماوراي بنفش از موها محافظت مي‌كنند. در اين‌صورت موهاي‌تان در اثر حرارت سشوار و نورخورشيد آسيب نمي‌بيند. مدت زمان استفاده از سشوار را كاهش دهيد يا درجه گرماي آن را كم كنيد. كم كردن حرارت، از خشك شدن بيش از حد و وز شدن موها جلوگيري مي‌كند.

6- قيچي را فراموش نكنيد! هر 6 يا 8 هفته يك‌بار، نوك موهاي‌تان را كمي كوتاه و مرتب كنيد تا موخوره‌هاي آن از بين برود.


نوك شاخه شاخه شده موها را آغشته به نرم‌كننده قوي كنيد و بگذاريد ماده نرم‌كننده چنددقيقه بماند. مواد نرم‌كننده جذب ساقه مو شده و تارهاي مو را نرم مي‌كنند


اگر موهايي كدر مات و بدرنگ داريد

موهاي چرب و لخت

موهاي چرب هيچ زيبايي ندارد اما مي‌توان اين مشكل را برطرف كرد. با رعايت اين نكات به موهاي صاف و بي‌حالت خود، حالت بدهيد.

1- شامپوها و نرم‌كننده‌هايي را انتخاب كنيد كه به موها حجم داده و آن‌ها را پرپشت نشان مي‌دهد. كاملا دقت كنيد كه نرم‌كننده‌ را به ريشه مو نزنيد.

2- اين روش خشك كردن موها را امتحان كنيد: با استفاده از شامپوي مخصوص موهاي خشك، چربي موها را كم كنيد و به آن‌ها حجم دهيد، به اين ترتيب كه آن را به ريشه موها اسپري كنيد، سپس با انگشتان‌تان موها را پف دهيد و با برس آن‌ها را مرتب كنيد. اين كار واقعا معجزه مي‌كند.

3- موهاي‌تان را پوش دهيد. با استفاده از شانه‌اي كه دندانه‌هاي ريز دارد، قسمت ريشه مو را پوش بدهيد، سپس كمي تافت به موهاي‌تان بزنيد تا مدت بيشتري حالتش را حفظ كند.

اگر موهايي كدر مات و بدرنگ داريد

4- هنگام خشك كردن، سشوار را مستقيما به طرف ريشه مو نگيريد. اگر از موس، ژل، تافت و امثال آن استفاده مي‌كنيد، ابتدا آن‌ها را به موهاي مرطوب بزنيد و بعد سشوار بكشيد.

5- با استفاده از بيگودي‌هاي گرم، به موهاي‌تان حالت بدهيد. هرچقدر قطر بيگودي‌ها بيشتر باشد، موها حجم بيشتري پيدا كرده و پرپشت‌تر به نظر مي‌رسد.

6- براي جلوگيري از چرب‌تر شدن موها، در حد امكان به آن‌ها دست نزنيد. هرچه بيشتر به موهاي‌تان دست بزنيد، چرب‌تر مي‌شوند.


آدرس و شماره

آدرس داروخانه و مطب  جهت ویزیت و دریافت پکیج رشد مو دکتر نوروزیان در تهران: آدرس: سعادت آباد ، بالاتر از میدان کاج ، خیابان ششم ، پلاک ۳۴ ، ساختمان پزشکان آفرین ، داروخانه دکتر رباطی ۰۹۱۰۹۸۰۰۵۳۹ - ۰۲۱۲۲۱۷۵۸۴۶

دکتر نوروزیان

دکتر نوروزیان نام داروخانه ومطبی در تهران با مدیریت دکتر نوروزیان میباشد که از طریق تولید داروی رشد مو و ارائه این دارو به صورت پکیج رشد موی دکتر نوروزیان به شهرت خاصی رسیده.

کلیه حقوق این قالب برای دکتر نوروزیان محفوظ می باشد

پیاده سازی و سئو توسط: نت افزار

پرسش و پاسخ