عضویت در کانال تلگرام
‎02166873674-09384791059


وبلاگ
D8AAD8B1D985DB8CD985-D985D988D987D8A7DB8C-D8A2D8B3DB8CD8A8-D8AFDB8CD8AFD987-5.jpg
27/مه/2020

راه حل گیاهی و خانگی ترمیم موهای آسیب دیده

 

خانم هایی که موهایشان با رنگ و دکلره سوخته شده و آسیب دیده می توانند با درست کردن ماسک موی طبیعی و خانگی موهای خود را تقویت و ترمیم کنند.

روش خانگی برای ترمیم موهای آسیب دیده

موهای آسیب دیده یکی از بزرگترین مشکلات خانم هایی است که موهای شان را رنگ می کنند. در این بخش روش های خانگی برای ترمیم موهای آسیب دیده را بیاموزید و دستور العمل های خانگی مان را امتحان کنید. بله, می دانید که ما همچنین دوست داریم مسیرهای خانگی را کشف کنیم که گاهی می توانند موثر باشند و چندین تومن صرفه جویی برایتان می کنند.ترمیم موهای آسیب دیده

ترمیم موهای آسیب دیده

در این مورد برای موهای دکلره شده و آسیب دیده اجازه دهید صادق باشیم, محصولی که در بالا آزمایش کردیم بسیار موثرتر است. با این حال, راه حل های خانگی می توانند واقعاً جذاب باشند و به موهای خشک و یا به ترمیم موهای کمی آسیب دیده کمک کنند.

راه حل گیاهی و خانگی ترمیم موهای آسیب دیده

ترمیم موهای آسیب دیده

راه حل گیاهی و خانگی ترمیم موهای آسیب دیده

برای درمان موهای آسیب دیده چه باید کرد؟

چندین ماسک مو دست ساز برای موهای دکلره شده:

بسته به دستورالعمل درمانی که انتخاب می کنید, این ممکن است موثرترین راه برای ترمیم موهایتان باشد، زیرا ممکن است بیشتر مواد اولیه اش را در آشپزخانه خود داشته باشید به عبارت دیگر, شما می توانید به موهای قوی تر و سالم تر خود برسید ؛ در این بخش از سلامت پوست و موی نمناک چندین دستور خانگی دارید.

دفعات استفاده:2 بار در روز.

نرم کننده اجباری هر بار.

1.ماسک مو ماء الشعیر و نارگیل:

مواد لازم:

 • نصف فنجان ماءالشعیر
 • نصف فنجان روغن نارگیل
 • یک عدد کاسه

دستور:

در کاسه مخلوط ماءالشعیر را بریزید و بگذارید گازش برود. سپس روغن را اضافه کنید (به خوبی مخلوط نمی شود چون امولسیفایر وجود ندارد) بگذارید 20 دقیقه بماند و موهایتان را شامپو کنید، نرم کننده بزنید و با آب خنک بشورید.

گفته می شود که ماءالشعیر مهم ترین چیز برای استفاده از مو نیست, اما پروتئین های موجود در مالت و رازک دارای پوشش عالی و خواص تغذیه ای مو هستند که برای موهای آسیب دیده مناسب است. هم چنین ماءالشعیر قند مالتوزی و ساکاروزی دارد که می تواند به سفت کردن و استحکام موها کمک کند.

به یاد داشته باشید که به دادن رطوبت و زندگی به موهای آسیب دیده کمک می کند. روغن نارگیل قطعاً روغن عالی برای مو است; به همین دلیل است که ما در درمان هفته ای خود از آن استفاده می کنیم,به تقویت مو و تجدید حیات آن کمک می کند.

ماسک مو ماء الشعیر

راه حل گیاهی و خانگی ترمیم موهای آسیب دیده

ترمیم موهای آسیب دیده با ماسک مو ماء الشعیر و نارگیل

برای ترمیم موهای آسیب دیده چه کنیم؟

2.ماسک روغن نارگیل و زیتون:

مواد لازم:

 • یک فنجان روغن نارگیل
 • 1 قاشق چای خوری روغن زیتون
 • یک عدد کاسه

دستور:

در کاسه روغن نارگیل را با روغن زیتون خالص مخلوط کنید. آن ها را با هم مخلوط کنید. مشتی از آن را با استفاده از دست های تمیز خود بردارید و به موهای خود بمالید و ماساژ دهید. زمانی که همه موهای شما با این مخلوط پوشیده شده, کلاه روی سرتان بگذارید.

30 تا 40 دقیقه صبر کنید. (بله می توانید آن را طولانی تر هم بگذارید; مانند تمام شب) شامپو و نرم کننده بزنید و آبکشی کنید. همه این روغن ها خیلی قدرتمند هستند. روغن زیتون به تقویت موی شما کمک می کند و از شکستگی جلوگیری می کند.

ماسک روغن نارگیل و زیتون

راه حل گیاهی و خانگی ترمیم موهای آسیب دیده

تقویت موهای آسیب دیده با روغن های زیتون و نارگیل

بهترین روش های ترمیم موهای آسیب دیده

3.درمان عسل و نارگیل:

مواد لازم:

 • یک چهارم فنجان عسل
 • یک چهارم فنجان روغن نارگیل
 • یک عدد کاسه

دستور:

تمام مواد اولیه را در کاسه بریزید. مخلوط را روی موهای خود بمالید. همه چیز مرتب و چسبناک می شود. مو را کاملا ماساژدهید و کلاه حمام خود را بگذارید. این مخلوط باید حداقل 60 دقیقه روی مو بماند.

موها را با شامپو ( بدون sls یا نرم کننده تمیز کننده) بشویید و آبکشی کنید. همانطور که قبلا گفته شد،روغن نارگیل یک عنصر قوی از مرطوب کننده طبیعی است. از طرف دیگر، عسل خواص بسیار مرطوب کنندگی دارد؛ یک رطوبت دهنده طبیعی است و حتی خاصیت ضد باکتری دارد.

ماسک عسل و نارگیل

راه حل گیاهی و خانگی ترمیم موهای آسیب دیده

ماسک موی عسل و نارگیل برای ترمیم موهای آسیب دیده

ترمیم موهای آسیب دیده و شکننده با ماسک مو

4.ماسک موی تخم مرغ و آووکادو:

مواد لازم:

 • 1 عدد آووکادو رسیده
 • 1 عدد زرده تخم مرغ
 • یک عدد کاسه

دستور :

هسته آووکادو را دربیاورید. با استفاده از هر دستگاهی که دارید گوشتش را در کاسه بریزید له کنید. وقتی خوب له شدند, یک زرده تخم مرغ بریزید و مخلوط کنید. مخلوط را به موهای خیس خود بمالید. فراموش نکنید که پوست سرتان را ماساژ دهید.

حداقل 20 دقیقه اجازه دهید تا مخلوط روی سرتان بماند. با آب بشویید. (از آب گرم استفاده نکنید) من ترجیح می دهم موهایم را بشورم اما بعضی ها ترجیح می دهند فقط آن را آبکشی کنند.

ماسک موی آووکادو و تخم مرغ

راه حل گیاهی و خانگی ترمیم موهای آسیب دیده

تقویت موهای خشک و آسیب دیده با ماسک آووکادو و تخم مرغ

ماسک موهای طبیعی برای ترمیم موهای آسیب دیده

5.ماسک روغن زیتون یا روغن آرگان:

مواد لازم:

 • نصف فنجان روغن آرگان یا روغن زیتون
 • پیچش پلاستیک
 • حوله

دستور:

نصف فنجان از یکی از روغنها را مستقیماً به موهای خود بمالید. پوست سر و موهای خود را ماساژ دهید. موهای خود را با پلاستیک بپوشانید و 60 دقیقه صبر کنید. شامپو بزنید و روغن را بشویید.

نارگیل همیشه عنصر مورد علاقه من است, اما برخی از ما پرسیده اند که آیا می توانند بدون روغن نارگیل از روغن های دیگر استفاده کنند. پاسخ مثبت است. روغن زیتون و روغن آرگان را در زمانی که روغن نارگیل نداشتید استفاده کنید.

روغن آرگان

راه حل گیاهی و خانگی ترمیم موهای آسیب دیده

روغن آرگان تقویت کننده موهای آسیب دیده

برای ترمیم موهای آسیب دیده از چه ماسک موهایی استفاده کنیم؟

6.ماسک مو تخم مرغ و روغن زیتون:

مواد لازم:

 • 1 عدد تخم مرغ هم زده
 • روغن زیتون (یا می توانید آن را با روغن نارگیل جایگزین کنید)
 • یک عدد کاسه

دستور:

دو ماده را باهم ترکیب کنید. حالا این مخلوط را روی موهای خود بمالید و آن را با کلاه خود بپوشانید. بعد از 30 دقیقه, شامپو بزنید و بشویید.

اگر متوجه شدید, تخم مرغ یک جز اصلی در اغلب دستور العمل های مختلف است. دلیلش این است که تخم مرغ به ویژه زرده اش غنی از چربی و پروتئین است و این دقیقاً همان چیزی است که موی شما به آن نیاز دارد و با آن می تواند مرطوب باشد و آن ها را قوی تر کند.

ماسک مو تخم مرغ و روغن زیتون

راه حل گیاهی و خانگی ترمیم موهای آسیب دیده

مخلوط تخم مرغ و روغن زیتون برای درمان موی آسیب دیده

درمان و ترمیم موهای آسیب دیده با دکلره

7.ماسک روغن نارگیل و موز:

مواد لازم:

 • 1 عدد موز متوسط
 • 1 قاشق چای خوری روغن نارگیل
 • یک عدد کاسه

دستور:

در کاسه موز و روغن نارگیل را اضافه کنید. آن را روی موهای خود بمالید و ماساژ دهید. اجازه دهید 30 دقیقه بماند، شامپو بزنید و موهای خود را بشویید. موز به خاطر غنی بودنش از پتاسیم شناخته شده است. گفته می شود که پتاسیم به تقویت مو و رفع آسیب دیدگی آن کمک می کند.

از طرف دیگر روغن نارگیل ماده ای است که موهای شما را همانطور که در دستور العمل های قبلی گفته شد, شارژ می کند. پس این ترکیب خوبی برای ترمیم موها و مرطوب کردن آنها است.)

روغن نارگیل و موز

راه حل گیاهی و خانگی ترمیم موهای آسیب دیده

موز و روغن نارگیل بهترین ماسک خانگی برای تقویت موها

تقویت و ترمیم موهای آسیب دیده و خشک

8.ماسک موی آووکادو شیری:

مواد لازم:

 • 1 عدد آووکادو رسیده
 • 1 قاشق غذا خوری شیر (از شیر کم چرب استفاده نکنید, در اینجا چربی لازم است.)
 • یک کاسه کوچک

دستور:

آووکادو خود را کاملا له کنید و سپس شیر را اضافه کنید و خوب مخلوطشان کنید. آن را به موهای خود بمالید و از ریشه به نوک ماساژ دهید. اجازه دهید 30 دقیقه بماند.آن را با شامپو و نرم کننده بشویید.

شیر سرشار از مواد مغذی ضروری و ویتامین هایی مانند ویتامین های محلول در چربی E،D،A،K و سایر ویتامین های محلول, b, 12 b و برخی پروتئین ها هستند که می توانند به موهایتان کمک کنند. آووکادو آن اسیدهای چربی را دارد که می تواند به تغذیه موی آسیب دیده کمک کند.

ماسک موی آووکادو شیری

راه حل گیاهی و خانگی ترمیم موهای آسیب دیده

ترمیم موهای آسیب دیده و خشک با ماسک آووکادو شیری

موهای آسیب دیده با رنگ را چگونه درمان کنیم؟

9.ماسک مو نارگیل آلوئه ورا:

مواد لازم:

 • دو قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا
 • 1 فنجان روغن نارگیل
 • یک عدد کاسه کوچک

دستور :

در کاسه کوچک خود تمام موادها را با هم مخلوط کنید. و به خوبی هم بزنید تا کاملا ترکیب شوند. آن را مثل همیشه روی سرتان ماساژ دهید. فراموش نکنید که واقعاً آن را به نوک و پوست سر خود بزنید.

حداقل 60 دقیقه بماند و آن را با شامپو و نرم کننده مو بشورید. این دستورالعمل واقعاً یکی از ماسک ها مورد علاقه من است. روغن نارگیل، همان طور که می دانید، برای ترمیم مو و رطوبت رسانی مفید است، آلوئه ورا نیز یک عامل نرم کننده بزرگی است، زیرا مواد فعال اصلی و ژل آلوئه ورا مانند کراتین در مو نقش مشابهی دارند.

ماسک مو نارگیل آلوئه ورا

راه حل گیاهی و خانگی ترمیم موهای آسیب دیده

ماسک مو نارگیل و آلوئه ورا برای نرم کردن موهای خشک

ترمیم موهای آسیب دیده و سخته شده با دکلره

10.ماسک مو عسل، موز و ماست:

مواد لازم:

 • 1 عدد موز
 • یک چهارم فنجان عسل
 • نصف فنجان ماست ساده (با چربی کامل و در صورت امکان)
 • یک عدد کاسه کوچک

دستور:

موز را در کاسه کوچک خود له کنید، دو ماده دیگر را نیز به آن اضافه کنید. مخلوط را روی موهای خود بمالید و سپس ماساژ دهید و اجازه دهید 30 دقیقه بماند. موها را شامپو بزنید و آبکشی کنید. این مخلوط می تواند کثیف کاری داشته باشد و شما ممکن است برای این کار به یک شانه مسواکی خوب نیاز داشته باشید.

چرا از ماست استفاده می شود؟

به این دلیل که ماست مرطوب کننده، تقویت کننده، منبسط کننده و عامل تمیز کننده ملایمی است. دلیل اینکه ما به چربی کامل نیاز داریم، این است که به مقدار زیادی از اسیدهای چرب برای ترمیم موهای آسیب دیده و یا خشک خود نیاز داریم.

ماسک مو عسل، موز و ماست

راه حل گیاهی و خانگی ترمیم موهای آسیب دیده

تقوت کردن موهای شکننده با ترکیب عسل، ماست و موز

توصیه متخصصان مو برای ترمیم و تقویت موهای رنگ شده و سوخته با دکلره :

اگر موهای شما بیش از حد آسیب دیده باشند، و یا نمی خواهید درمان را خودتان انجام دهید، می توانید به متخصصان مو اجازه دهید که وضعیت شما را کنترل کنند، زیرا آن ها تجربه و ابزار و محصولات درستی را برای هدف قرار دادن آنچه که نیاز دارید را دارند.

درمان های سالنی برای ترمیم موهای آسیب دیده

در این بخش از نمناک درمان های سالنی هستند که می توانید استفاده کنید.

درمان های پروتئیته یا کراتینه:

موهای خشک و دکلره شده معمولاً به درمان های منظم پروتئینی نیاز دارند تا به ریزش مو از دست رفته کمک کند. درمان پروتیینی به تقویت مو و جلوگیری از شکستن آسان آن کمک می کند. نحوه انجام این درمان می تواند بسته به محصولات و یا برندهایی که آن ها با آن کار می کنند، متفاوت باشد.

معمولاً بعد از کوتاه کردن مو، محصول درمان پروتیینی به مو زده می شود و ماساژ داده می شود. سپس با چیزیدور موها و سرتان پیچیده می شود که به آرامی محصول روی پوست سر را گرم کرده و سپس آن را آبکشی می کنید.

کراتینه کردن موها

راه حل گیاهی و خانگی ترمیم موهای آسیب دیده

کراتینه کردن برای ترمیم موهای آسیب دیده

اگر موهایتان بیش از حد آسیب دیده باشد.، معمولاً به شما اجازه می دهند که موهایتان را به طور طبیعی خشک کنید. یکی از درمان پروتیین ها بر پایه کراتینه است که بسیار محبوب شده است و جای تعجب نیست، زیرا یکی از موثرترین درمان های موجود در بازار است که می تواند موها را احیا کند.

آنها جایگزین اجزای رفته موهای شما در طول فرآیند دکلره می شود و تقویتشان می کند وبه طور همزمان آن را تغذیه می کند. اما من گفتم که این یکی از موثرترین درمان ها در بازار هدف اولاپکس است، و اولاپکس به دلیل رایج شدن کراتین مجبوبیت خود را از دست داده است. اگر واقعاً می خواهید موهای دکلره شده خود را ترمیم کنید، باید نگاهی به درمان های اولاپکس بیندازید.

درمان اولاپکس:

شما قبلاً این روش را دیدید و ما در مورد آن بحث کردیم:درمان معجزه اسای مو. (نحوه کار کردن، چگونگی استفاده از آن، قیمت)

تقویت موهای رنگ شده

راه حل گیاهی و خانگی ترمیم موهای آسیب دیده

روش های تقویت و ترمیم موهای آسیب دیده با دکلره

درمان های روغن داغ:

گزینه دیگری که وجود دارد برای مواردی است که آسیب دیدگی موهایتان خیلی مهم نباشد که بسیار شبیه استفاده از نرم کننده عمیق است. این درمان نوعی به موهایتان کمک می کند که به رطوبت مورد نیازش را بگیرد و سالم و درخشان بماند.

این روش اغلب مشابه زمانی است که شما یک نرم کننده عمیق می زنید:محصول را می زنید، آن را می پوشانید، اجازه دهید بماند و حداقل گرما را اعمال می کنید و سپس با آب می شورید. درمان روغن داغ، به احتمال زیاد در بین درمان های مذکور عالی نیست.

امیدواریم این مقاله در مورد نحوه ترمیم مو واقعاً به شما کمک کند و محلولی را انتخاب کنید که برای مورد شما کارساز باشد.

 

 


D8AAD982D988DB8CD8AA-D985D988D987D8A7DB8C-D986D8A7D8B2DAA9-6.jpg
27/مه/2020

تقویت موهای نازک بدون دارو با توصیه ای گیاهی

افرادی که موهای نازک و ضعیفی دارند می توانند برای تقویت آن ها از روغن های گیاهی و یک تغذیه مناسب استفاده کنند تا موهای سالم و پرپشت داشته باشند.

روشی عالی برای تقویت موهای نازک

مهم ترین دلایل نازک شدن تارهای مو عوامل ارثی و ژنتیکی است که به شکل اختلال در هورمون های جنسی آشکار می شود و باعث ریزش مو و نازکی آن می شود،اما راه های تقویت این موهای نازک چیست؟تقویت موهای نازک

تقویت موهای نازک

موهای ضعیف می تواند اشکال مختلفی داشته باشد و اغلب برای دیگران قابل توجه است ؛ در برخی موارد، می تواند نشانه یک نگرانی پزشکی باشد.درباره سلامتی موهای خود مطمئن نیستید و نمی دانید با آن چه کاری باید کنید؟

تقویت موهای نازک

تقویت موهای نازک بدون دارو با توصیه ای گیاهی

برای تقویت موهای نازک چه باید کرد؟

تشخیص موهای ضعیف:

موهای ضعیف را می توان به صورت شل، پژمرده، نازک و یا در حال ریزش تعریف کرد. موخوره یا خشکی شدید می تواند نشانه موهای ضعیف باشد. این مشکل اغلب ژنتیکی است، از یک والد گرفته می شود، یا می تواند ناشی از عوامل هورمونی مثل قاعدگی یا زایمان، قرص های کنترل بارداری و یا دیگر داروها، بیماری ها، رژیم غذایی ضعیف، استرس، عفونت قارچی سر و یا درمان سرطان باشد.

تاثیر محیطی از قرار گرفتن در معرض آفتاب، کلر، آب شور، تهویه مطبوع و یا گرمایش و آلودگی می تواند باعث تضعیف مو شود. طبیعی است که در روز 100 تا 150 تار مو بریزد، اما از آنجایی که اغلب افراد حدود 100.000 تار مو روی سرشان دارند، این ریزش قابل توجه نیست.

زمانی که یک مو از دست می رود، موی جدیدی جایش رشد می کند. این فرآیند تا زمانی ادامه دارد که رشد مو کاهش یابد یا متوقف شود. مویی که از شکستگی اتفاق می افتد، طبیعی نیست.

مویی که به طور طبیعی می ریزد معمولاً از پوست سر جدا می شود و به طور معمول پیاز مو به آن متصل است. شکستگی ناشی از از ضعیفی، زمانی است که مو از زیر پوست سر جدا می شود. در حالی که شکستگی طبیعی است، اما شکستگی اضافی موهای ضعیف شده را نشان می دهد.

موهای نازک و ضعیف شده

تقویت موهای نازک بدون دارو با توصیه ای گیاهی

راه های تقویت موهای ضعیف و نازک

1. از محصولات مناسب برای جلوگیری از آسیب بیشتر به موهای ضعیف شده استفاده کنید:

یک متخصص مد خوب می تواند به شما کمک کند تا موهای ضعیفتان را تشخیص دهید و در مورد استفاده از محصولات مناسب نیز توصیه هایی را بدهد. استفاده از بهترین محصولات برای احیای موهای ضعیف ضروری است.

برای موهای ضعیف و نازک، از شامپو، نرم کننده و محصولات آرایشی استفاده کنید که غنی از پروتئین، آمینو اسیدها و دیگر خواص تقویتی است تا مو را تقویت کنند. از شامپویی استفاده نکنید که مو را خشک کند، و هنگام استفاده از یک نرم کننده مو، از ریشه ها شروع کنید و نرم کننده را تا انتهای آن بزنید.

شما می توانید برای بستن از یک حوله گرم و یا کلاه استفاده کنید، و این تهویه باعث می شود مواد مغذی به داخل کیسه های ترشحی مو نفوذ کند و ترشح روغن افزایش می یابد.

تقویت موهای نازک بدون دارو با توصیه ای گیاهی

ماسک پروتیینی یا نرم کننده های عمیق می تواند برای lستحکام موها مفید باشد. با این حال، به خاطر داشته باشید محصولاتی که ما برای موهای خود استفاده می کنیم، می تواند زیاده روی شود.

استفاده بیش از حد از محصول در طول زمان باعث آسیب بیشتر موهای آسیب دیده و ضعیف می شود. زمانی که موها آسیب دیده هستند، جبران کردنش با محصول بیشتر می تواند باعث می شود که موهای ضعیف کدر و خشن به نظر برسند.

از محصولاتی که حاوی الکل هستند، اجتناب کنید، به عنوان مثال، سعی کنید شامپو زدن موها را به یک روز درمیان یا حتی کم تر کاهش دهید اگر پوست شما روغن زیادی تولید نکند.

شسن موها با شامپوی مناسب

تقویت موهای نازک بدون دارو با توصیه ای گیاهی

استفاده از تقویت کننده های مناسب موهای نازک

2. با محدودسازی استفاده از مواد شیمیایی، از موهای ضعیف مراقبت کنید:

استفاده مداوم از مواد شیمیایی قوی از طریق رنگ کردن، دکلره کردن، صاف کردن و فر کردن مو می تواند به فیبر مو آسیب رسانده و باعث ضعیف شدن موها شود. این مواد شیمیایی زمانی که بیش از حد زیاد مصرف می شوند، ممکن است باعث آسیب دائمی، خشک شدن موهای ضعیف و مجعد، و شکستگی مو شوند.

استفاده از مواد شیمیایی توسط شامپو و نرم کننده برای مو موجب آسیب دیدگی می شود. به دنبال محصولات زیبایی دحاوی لستریل الکل باشید، الکل چرب که به تقویت و نرم کردن موی ضعیف کمک می کند.

برای موهایی که به شدت ضعیف شده اند، هفته ای یک بار از یک درمان پروتیینی عمیق استفاده کنید. دارو را روی تمام موهای تمیز خود بمالید و بگذارید تا یک شب بماند (موها را با یک حوله بپیچانید و بر روی بالش خود بخوابید). زمانی که می خواهید موهایتان را رنگ کنید، از آرایشگر خود در مورد فرمول غنی از مواد مغذی و عاری از آمونیاک سوال کنید.

تقویت موهای نازک بدون دارو با توصیه ای گیاهی

ضرر مواد شمیایی برای مو

تقویت موهای نازک بدون دارو با توصیه ای گیاهی

اجتناب از رنگ های شیمیایی برای تقویت موهای نازک

3.از اعمال حرارت به موهای ضعیف اجتناب کنید:

حرارت بیش از حد سشوار، بابلیس داغ و اتوهای داغ می توانند باعث شکستگی شدن موهای نازک و ضعیف شوند. با استفاده از اتو یا سشوار خیلی داغ بر روی موهای مرطوب، آب باقی مانده زیر پوست مو را گرم می کند و باعث می شود که این آب از داخل مو بیرون بیاید که باعث ضعیف شدن مو می شود.

این رشته های خشک رطوبت را از هوا جذب می کنند و باعث وز وزی شدن مو می شوند.به جای مبارزه با بافت طبیعی موی خود، روی آنچه که دارید کار کنید.

برای موهای صاف، سلامتی آنها را افزایش دهید و با استفاده از تمیز کننده ها و نرم کننده هایی که به طور خاص برای درخشش مو طراحی شده اند، درخشش موهای خود را افزایش دهید. برای موهای مجعد، از محصولاتی که برای این نوع مو طراحی شده اند، استفاده کنید و با محصولاتی کارتان را به پایان برسانید که برای کاهش وزی مو است.

تاثیر حرارت بر موها

تقویت موهای نازک بدون دارو با توصیه ای گیاهی

شکستگی موهای نازک با حرارت دادن به موها

4. تقویت موهای نازک با تغییر سبک زندگیتان:

پوشاندن هر روز موهای خود را تغییر دهید:پوشاندن موهایتان در روز می تواند منجر به درهم ریختگی و موخوره شود.

دم اسبی کردن، بافتن و درد گرفتن مو می توانند تضعیف آن ها شوند. هر روز مدل بستن موهایتان را تعویض دهید، تا از فشار بر روی موهای ضعیف خود اجتناب کنید.

اصطکاک شانه زدن زیاد و پوشیدن کلاه های چسبان می تواند باعث ضعیف شدن مو نیز شود. هنگام شانه زدن بیش از حد متعصب نباشید و هرگز موهای خیس را شانه نکنید.

5. عامل وز شدن و نحوه پیش گیری از وز شدگی مو:

زمانی که موها وز می شوند، اصلاح و کوتاه کردن می تواند به جلوگیری از آسیب بیشتر کمک کند و مانع از حرکت کردن موخوره به بالا شود.

شامپو و نرم کننده غنی موها می توانند به احیای پروتئین به موهای ضعیف، آسیب دیده کمک کند. اما به خاطر داشته باشید که این اتفاق یک شب رخ نخواهد داد؛ شما باید به طور منظم از آن استفاده کنید تا تفاوت را ببینید.

اصلاح موهای آسیب دیده

تقویت موهای نازک بدون دارو با توصیه ای گیاهی

تقویت موهای نازک و وز با کوتاه کردن آن ها

6. چگونگی درمان مو خوره:مو خوره خوب و سالم نیست:

هیچ درمان کلی برای مو خوره وجود ندارد، اما همانطور که در بالا ذکر شد، شما می توانید موها را در هر شش تا هشت هفته مرتب نگه دارید.برای درمان های موقتی، از شامپو و نرم کننده های ملایم استفاده کنید و روغن درمانی را تنها به نوک موهای خود بزنید.

7. چگونگی مراقبت از پوست سر:سلامتی مو از بالا شروع می شود:

زمانی که برای درمان موهای ضعیف قدم بر می دارید، اولین خط دفاعی با پوست سر شروع می شود. اگر پوست سرتان سالم است، موهای شما هم خوب خواهد بود. پوست سر می تواند خشک و یا چربی زیادی داشته باشد، اما محصولاتی وجود دارند که برای درمان هر نوع مشکلی طراحی شده اند.

اگر سرتان خارش دارد و به طور مرتب شوره هایی را روی شانه هایتان پیدا می کنید, ممکن است شوره سر داشته باشید. اگرشوره سر دارید انواع مختلف شامپو, نرم کننده و درمان های موجود در بازار را بررسی کنید.

شامپو مناسب شوره سر

تقویت موهای نازک بدون دارو با توصیه ای گیاهی

درمان خارش و شوره سر با شامپو های مناسب

8. رژیم غذایی سالم به احیای موهای ضعیف کمک می کند:

موهای ضعیف و نازک را می توان با کاری که با موهایتان انجام می دهید, ایجاد کرد, اما می توان توسط کاری که با بدنتان انجام می دهید هم رخ دهد. رژیم غذایی ناسالم نیز می تواند منجر به ریزش مو و اختلالات اندوکرین شود. چیزی که می خورید روی سلامتی مو و پوست شما نیز تاثیر می گذارد.

مواد مغذی از غذای سالم, انرژی شما را تامین می کنند که باعث رشد مو می شود. رژیمی که شامل پروتئین و غنی از آهن است با ساختن کراتین قوی, پوست سر و مو را تغذیه می کند, پروتیین که مو را تقویت می کند, بافت مو را بهبود می بخشد و رشدش را تحریک می کند. گوشت لخم, ماهی, پنیرهای کم چرب, سفیده تخم مرغ, اسفناج و سویا مصرف کنید تا سر خود را شاداب نگه دارید.

در بین وعده های غذایی میوه, سبزیجات و حبوبات بخورید. ویتامین ها نیز کلید سلامتی مو هستند. ویتامین c و یا کلاژن, رگ های خونی را با حمایت فولیکول های مو سالم نگه می دارد.

ویتامین c نیز به شما در جذب آهن از پروتئین های گیاهی کمک می کند. بیوتین, یک ویتامین Bضروری است, موهای ضعیف را تقویت می کند و بافت آن را بهبود می بخشد. بیوتین در ماهی سالمون, هویج, زرده تخم مرغ و ساردین یافت می شود. مکمل های ویتامینی نیز می توانند به موهای ضعیف کمک کنند.

سیلیکا, مواد مغذی یافت شده در جو, برنج, خیار, مارچوبه, کلم و آفتابگردان, و کلسیم, در محصولات لبنی, ماهی و سبزیجات برگدار, به رشد مو کمک می کنند.

تغذیه مناسب مو

تقویت موهای نازک بدون دارو با توصیه ای گیاهی

تقویت موهای نازک و ضعیف با داشتن تغذیه خوب

9.استفاده از برخی روغن گیاهی برای تقویت موهای نازک:

روغن کرچک:

روغن کرچک 90 درصد اسید ریکینولیک است و غنی از ویتامین E و امگا 6 است. زمانی که به طور روزانه استفاده شود، ممکن است به تقویت گردش خون در پوست سر و رشد موی سالم کمک کند. روغن کرچک را می توان ماساژ داد و یا به موهای مرطوب بزنید و برای چند ساعت اجازه دهید تا بماند.

روغن زیتون:

روغن زیتون برای ایجاد ظاهری سالم و کامل عالی است. روغن زیتون غنی از ویتامین A و E است، به حذف تجمع چربی کمک می کند (که رشد مو را متوقف می کند) و برای پوشاندن رطوبت و حفاظت از کراتین در مو کاربرد دارد.

روغن زیتون برای مو

تقویت موهای نازک بدون دارو با توصیه ای گیاهی

استفاده از روغن زیتون برای تقویت موهای نازک

10. استفاده از شامپوی تحریک کننده فولیکول مو:

بعد از شستن موهای خود با سرکه، از از شامپوی تحریک کننده فولیکول مو استفاده کنید. این انواع شامپوها شامل یک ترکیبات پیچیده پپتیدی هستند، که برای کمک به تقویت فولیکول مو به کار می روند.

11.استفاده از شامپوهای عاری از سولفات و پارابن:

همچنین می توانید از شامپو هایی استفاده کنید که عاری از سولفات و پارابن هستند، که برای موی شما در طولانی مدت بهتر خواهند بود.

شامپوهای بدون سولفات

تقویت موهای نازک بدون دارو با توصیه ای گیاهی

تقویت موهای نازک با استفاه از شامپوهای بدون سولفات

12.درمان با آلوئه ورا را برای موهای خود امتحان کنید:

آلوئه ورا حاوی آنزیم های پروتئولیتیک است که به التیام سلول های آسیب دیده پوست، هیدرات و تغذیه پوست سر کمک می کند، کیسه های ترشحی مو را تحریک می کند و مزایای ضد قارچی و ضد میکروبی ارائه می دهد. چگونه استفاده کنیم:

مواد لازم:

 • 1 فنجان ژل آلوئه ورا تازه
 • 2 قاشق سوپ خوری روغن کرچک
 • 1 عدد کلاه حمام

دستورالعمل:

 • یک فنجان ژل آلوئه ورا تازه را با 2 قاشق سوپ خوری روغن کرچک مخلوط کنید، تا خمیری را شکل دهید.
 • مخلوط را روی پوست سر خود بزنید.
 • در صورت تمایل می توانید آن را به موهای مرطوب وارد کنید.
 • موهای خود را با کلاه دوش بپوشانید و با آن بخوابید.
 • صبح ، موهای خود را با آب سرد بشویید و شامپو بزنید.
ماسک موی آلوئه ورا
تقویت موهای نازک بدون دارو با توصیه ای گیاهی

ماسک آلوئه ورا برای تقویت موهای نازک و آسیب دیده

13. مصرف کلاژن به طور منظم برای ضخیم کردن موها:

توصیه ما برای داشتن موهای سالم، ترکیب کردن کلاژن در رژیم غذایی تان به طور مرتب است.

فرآیند زیر را برای شستن موی خود امتحان کنید:

روغن آفتابگردان، رزماری و روغن جوجوبا را با هم مخلوط کنید و موهایتان را با آن خیس کنید. روغن زیتون برای موهای آسیب دیده، درخشانی را فراهم می کند.

رزماری و روغن جوجوبا بخش سلولی را تحریک و رگ های خونی را گشاد می کنند که به نوبه خود کیسه های ترشحی مو و جریان خون را به پوست سر تحریک می کنند. این مخلوط را که طرز تهیه آن را در بخش سلامت پوست و موی نمناک گفتیم به مدت یک ساعت در موهای خود بگذارید و سپس آن را با سرکه سیب بشورید.

سرکه سطح pH طبیعی را متعادل می کند و پوست سر شما را مثل بیشتر شامپوها خشک نمی کند. این اجزا در هر سوپرمارکت یا داروخانه ای می توانید پیدا کنید.

روغن های گیاهی برای مو

تقویت موهای نازک بدون دارو با توصیه ای گیاهی

شستشوی موهای نازک با روغن های گیاهی برای تقویت آن ها

چرا سولفات برای مو مضر است؟

سولفات مو را خشک می کند و با آب مخلوط می شود و چربی را کاهش می دهد. به علاوه، سولفات چربی را از پوست سر می برد و روغن های طبیعی را از بین می برند که منجر به خشکی مو می شود.

چرا پارابن مضر است؟

پارابن ، فعالیت هورمون، استروژن را تقلید می کند. آن ها به عنوان بوتیلپارابن، متیل پارابن، پروپیل پارابنو آلکیل پاراهیدروکسی بنزوات لیست شده اند. پارابن به درماتیت و راسا سایا مربوط هستند و مشکلات پوستی را بدتر می کنند؛ آن ها همچنین شانس گسترش سرطان های مرتبط با استروژن را افزایش می دهند.

 


D985D8A7D8B3DAA9-D985D988-D8AED8A7D986DAAFDB8C-4.jpg
27/مه/2020

برنامه کامل و عالی برای تقویت و مراقبت از مو

 

برای اینکه موهایی زیبا و سالم داشته باشید موهایتان را با روغن های طبیعی ماساژ دهید و از غذاهای سالم برای مراقبت از آن ها استفاده کنید.

برنامه کامل و عالی برای تقویت و مراقبت از مو

سیر تا پیاز روش های مراقبت از مو و نگهداری از سلامت ، پرپشتی و زیبایی موهای سر

داشتن موهای سالم و زیبا راز تکمیل زیبایی چهره شماست پس باید به این عضو مهم اهمیت خاصی قائل شوید؛ به جای صرف هزینه های زیاد در این بخش برای داشتن موهای زیبا به اشتراک می گذاریم. این نکات زیبایی ساده را دنبال کنید که همگی آنها تایید شده هستند و علمی.مراقبت از مو

مراقبت از مو

یک برنامه کامل و درست برای مراقبت از مو و داشتن موهای قوی و پرپشت

1. درمان با تخم مرغ

استفاده از کل تخم مرغ برای نرم کردن موهایتان. اگر موهای خشک یا شکننده دارید، از سفیده تخم مرغ استفاده کنید تا رطوبت مو را حفظ کنید. استفاده از ½ فنجان هر مخلوط تخم مرغ (سفیده تخم مرغ ، کل تخم مرغ) برای تمیز کردن، موها. 20 دقیقه با آب سرد موها را بشویید. یکی از موثرترین نکات برای داشتن موهای زیباست امتحان کنید.

تخم مرغ برای مو

برنامه کامل و عالی برای تقویت و مراقبت از مو

بهترین روش ها برای مراقبت از مو

برای مراقبت از مو چه کنیم؟

2. تمیز بودن مهم است

مهمترین دلیل ریزش مو، شوره سر و پوسته سر است. بنابراین، حفظ تمیزی موها مهم است.

3. از آب گرم اجتناب کنید

از گرفتن دوش آب گرم اجتناب کنید، زیرا آب گرم باعث می شود که موها خشک و شکننده شود زیرا روغن های محافظتی را از مو می گیرد بنابراین، درجه حرارتی را ترجیح دهید که فقط کمی گرم تر از دمای بدن است.

 4. درمان با کدو

عصاره کدو را روی موها بزنید. این محلول را نیم ساعت نگه دارید و کاملا شستشو دهید. این یکی از راهنمایی های زیبایی ساده برای مو است .

عصاره کدو برای مو

برنامه کامل و عالی برای تقویت و مراقبت از مو

بهترین تکنیک ها برای مراقبت از مو

راه های فوق العاده برای مراقبت از مو های سر

5. داشتن موهای نرم براق

مخلوطی از 1 فنجان نرم کننده و 2-3 قاشق غذاخوری عسل را به صورت یکنواخت روی موهای مرطوب بمالید. 30 دقیقه بعد کاملا آن را شست و شو دهید. این مخلوط کوتیکول مو را بسته و موها را درخشان می سازد.

 6. جوش شیرین

یکی از نکات زیبایی مو، درمان با جوش شیرین است. مخلوطی از 3 قاشق غذاخوری جوش شیرین را با آب مخلوط کنید. بعد از شامپو، مو را با این محلول شستشو دهید. بگذارید حداقل 5 دقیقه قبل از شستن نهایی بماند. این درمان کمک خواهد کرد که شامپو اضافی و محصول طراحی شده از موها پاک شود.

 7. موهای لخت

مخلوط آب گرم و سرکه سیب را به موها بمالید. بلافاصله پس از 5 دقیقه آن را بشویید تا از بوی سرکه سیب خلاص شود.

سرکه سیب برای مو

برنامه کامل و عالی برای تقویت و مراقبت از مو

مراقبت از موها با مواد طبیعی

تکنیک های موثر برای مراقبت از مو

8. موها را اغلب شستشو ندهید

موها را هر 2-3 روز، برای تنظیم مناسب چربی طبیعی مو بشویید. شستن موها به ندرت نیز به دست آوردن چربی طبیعی و درخشندگی کمک می کند.

9. نرم کننده درست کنید

یک بسته بندی پروتئین، تخم مرغ و ماست را مخلوط کرده و آن را روی پوست سر بمالید. 5یا 10 دقیقه گذاشته و سپس کاملا شستشو دهید.

 10. تقویت موها

برای درمان موهای خشک و آسیب دیده از روغن بادام استفاده کنید. این روشی بسیار ساده است، برخی از روغن بادام را در کاسه ریخته و 40 ثانیه آن را گرم کنید. سپس به طور مساوی روی موهایتان بزنید. 30 دقیقه بعد با شامپو و نرم کننده با آب سرد شستشو دهید.

روغن برای مو

برنامه کامل و عالی برای تقویت و مراقبت از مو

مراقبت از مو با روغن های گیاهی

موثرترین روش ها برای مراقبت از مو

11. با آبلیمو از موهای کدر خداحافظی کنید

بعد از شستشوی نهایی، 1 قاشق غذاخوری آب لیمو را به موها اضافه کنید. به سادگی با حوله خشک مو ها را پاک کنید.

12. قبل از رفتن به استخر، از حفاظ استفاده کنید

آب استخرها می توانند به موها آسیب بزنند زیرا مواد شیمیایی خشن دارند. به همین خاطر قبل از شنا کردن به موها نرم کننده بزنید . این یکی از راهنمایی های زیبایی مو قبل از تماس با آب استخراست.

 13. موهای آسیب دیده با آفتاب را درمان کنید

مخلوطی از ½ فنجان عسل، 1-2 قاشق غذاخوری روغن زیتون و 1-2 قاشق غذاخوری زرده تخم مرغ را ترکیب کنید. این مخلوط را روی موهایتان بگذارید تا 20 دقیقه و سپس با آب گرم بشویید. این درمان به تقویت پروتئین های کراتین کمک می کند.

موی آسیب دیده

برنامه کامل و عالی برای تقویت و مراقبت از مو

روش های مراقبت از موهای آسیب دیده

مراقبت های لازم برای داشتن موهای سالم و زیبا

14. موها را سفت نبندید

برای جلوگیری از شکستگی موهای از کش ها اجتناب کنید و موهایتان را خیلی محکم نبندید.

15. روش صحیح شانه زدن

از شانه پلاستیکی برای جلوگیری از شکستگی مو از الکتریسیته ساکن خود داری کنید. بهترین راه برای شانه زدن موها شانه کردن پایین مو است . این تکنیک به انتشار مناسب روغن موی طبیعی کمک می کند و از بروز شکستگی جلوگیری می کند.

16. مرتب کردن موها

موهای را حداقل هر شش هفته قیچی کنید تا از خشکی و موخوره جلوگیری شود.

زمان کوتاه کردن مو

برنامه کامل و عالی برای تقویت و مراقبت از مو

مراقبت از مو با کوتاهی های منظم

چگونه از موهایمان مراقبت کنیم؟

17. موی مرطوب را شانه نزنید

موهای مرطوب سه برابر ضعیف تر و در نتیجه احتمالا ریزش بیشتری دارند. توصیه می شود، ابتدا با حوله موها را خشک کنید و سپس موهای را با استفاده از یک شانه عادی جدا کنید.

18. اجازه دهید موها با هوای آزاد خشک شوند

به جای استفاده از سشوار اجازه دهید موها خود خشک شوند با استفاده از این روش مصنوعی از تکنیک خشک کردن، موهایتان شکننده و خشک می شود. اگر مدت زمان لازم برای خشک کردن موها را نداشتید، سپس کمی باد گرم سشوار را به جای داغ استفاده می کنید.

19. رژیم غذایی خوب

نوشیدن مقدار زیادی آب و خوردن یک غذای سالم از میوه ها و سبزیجات خام. موثرترین درمان خانگی برای مراقبت از مو یک رژیم سالم است. چیزی که می خورید ، در خارج و صورت ظاهر می شود

چنانچه بارها و بارها در بخش سلامت نمناک گفته شد اولین گام در مراقبت از مو رژیم غذایی شما است و دو چیز مهم در رژیم غذایی عبارتند از آهن و پروتئین. سلول های موی سریعترین سلول ها در بدن هستند، اما آنها نیز اولین کسانی هستند که تحت تاثیر قرار می گیرند و به درستی غذا نمی خورند و یا ازکمبود رنج می برند زیرا آنها برای بقا مورد نیاز نیستند.

سعی کنید غذاهای غنی از آهن مانند سبزیجات برگ، ماهی، تخم کدو تنبل، لوبیا، نخود، سویا و غلات در رژیم غذایی داشته باشید. پزشکان توصیه می کنند که روزانه 12 میلی گرم آهن مصرف کنید. همچنین به پروتئین نیاز دارید زیرا این چیزی است که موها را تقویت می کند. شامل پروتئین های کامل است که همچنین دارای اسیدهای آمینه هستند:مانند پنیر، شیر، سویا، عدس، نخود، و ماست.

غذای مو

برنامه کامل و عالی برای تقویت و مراقبت از مو

مراقبت از مو با رعایت تغذیه و نکات ضروری

مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز برای درمان ریزش مو و تقویت موهای سر

در ادامه این بخش از سلامت پوست و مو در نمناک مواد مغذی را معرفی می کنیم که برای داشتن موهای سالم و قوی باید مصرف کنید.

اسیدهای چرب امگا 3

اسیدهای چرب امگا 3 همه بدن را تغذیه می کنند. ماده مغذی ضروری تنه ، مو و غشا سلولی پوست سر و فولیکول های ترشحی مو را تغذیه می کند و رشد موی سالم را بهبود می بخشد. علاوه بر این ، آن ها قابلیت ارتجاعی به مو می دهند و مانع از شکسته شدن و خشکی می شود.

بدن نمی تواند اسیدهای چرب امگا 3 را تولید کند؛ هر چیزی که می خورید آن چیزی است که دریافت می کند. غذاهای حاوی اسیدهای چرب بذر کتان ، گردو، سالمون، ماهی تن، کلم، کلم بروکسل، روغن کلزا هستند.

پرپشت شدن مو

برنامه کامل و عالی برای تقویت و مراقبت از مو

برای مراقبت از مو چه باید خورد؟

مواد غذایی لازم برای مراقبت از مو

روی

تقویت رشد و ترمیم بافت به حفظ پوست سر و مو کمک می کند که سالم بماند. هم چنین هورمون ها ( تستوسترون ) در بدن را تنظیم می کند و به حفظ تولید غده های چربی در پوست سر و رشد مو کمک می کند.با این وجود ، میزان بالای تستوسترون با کمبود مو ارتباط دارد. طبق قانون رژیمی، 11 میلی گرم روزانه تمام چیزی است که شما نیاز دارید.نخود، گندم، گوشت گوساله،مرغ حاوی روی هستند .

 پروتئین

اگر به اندازه کافی پروتئین نخورید موهایتان خاکستری می شود رژیم سرشار از پروتئین برای سلامت کلی مفید است. زرده تخم مرغ ، ماست یونانی ،کلم ، لوبیا ، مغزها ، عدس حاوی پروتئین هستند.

 

پروتئین مو

برنامه کامل و عالی برای تقویت و مراقبت از مو

اهمیت تغذیه در مراقبت از مو

چه مواد غذایی در درمان ریزش مو تاثیر دارند؟

آهن

آهن به رساندن خون به سلول ها کمک می کند. بسیاری از پزشکان ارتباطی بین درمان کم خونی ناشی از آهن و افزایش رشد مو را پیدا کرده اند .

غذاهایی که باید بخورید:سبزیجات تیره و سبز، حبوبات، لوبیا، گوشت قرمز، بوقلمون، زرده تخم مرغ.

ویتامین ها آ و ث

هر دو ویتامین به تولید چربی، مواد روغنی که فولیکولهای ترشحی مو به بیرون می دهند ، کمک می کنند. نرم کننده طبیعی مو،هستند و باعث می شود مونشکند به علاوه، ویتامین ث مقدار آهن تقویت شده را افزایش می دهد که بدن می تواند استفاده کند.

غذاها :اسفناج، بروکلی، سیب زمینی شیرین، کدوتنبل.

ویتامین های لازم مو

برنامه کامل و عالی برای تقویت و مراقبت از مو

مراقبت از مو با خوردن سبزیجات مقوی

 ویتامین مفید برای مو

مواد غذایی و ویتامین های لازم مناسب ریزش مو

منیزیم

منیزیم چهارمین ماده معدنی در بدن است و برای بیش از 300 واکنش بیوشیمیایی – رشد مو مورد نیاز است. اما تحقیقات دانشگاه پزشکی کارولینای جنوبی نشان می دهد که 68 درصد از بزرگسالان آمریکا به اندازه کافی ماده مغذی ضروری را دریافت نمی کنند و باعث افزایش التهاب در بدن و ریزش مو در زنان و مردان می شود ؛ غذاهایی که باید بخورید:بادام ،اسفناج، ، عدس، برنج قهوه ای است.

سلنیوم

عنصری است که به بدن کمک می کند سلنو پروتئین تولید که متابولیسم، سنتز دی ان ای و ایمنی را تنظیم و مو را تحریک می کند تا رشد جدید را تشویق کند .غذاهایی که باید بخورید:آجیل ، ماهی تن، ماهی ساردین،میگو.

تغذیه لازم مو

برنامه کامل و عالی برای تقویت و مراقبت از مو

نقش ویتامین ها در مراقبت از موها

چگونگی حفظ موهای سالم:چند نکته اساسی

1. طبیعی است که 100 تا 150 تارمو را روزانه از دست دهید، بنابراین وقتی موهای ریخته را ، دیدی نگران نباشید.

2. موهای مرطوب را با مراقبت های شدید شانه کنید زیرا آنها شکننده و در معرض شکستگی هستند. شانه دندانه بزرگ را بکشید و آن را از ریشه تا انتهای مو خود به آرامی بکشید.

3. هر چند هفته یکبار موها را کوتاه کنید تا از آنهایی که موخوره گرفتند خلاص شوید. هر 6 تا 8 هفته 1 تا 4 اینچ از موها را قیچی کنید.

 4. موها را هر روز شستشو ندهید و هر زمان که انجام دهید، برخی از نرم کننده ها را در انتها مو بزنید. سعی کنید از مارک شامپو و نرم کننده مناسب استفاده کنید.

5. نرم کننده را با آب سرد شستشو دهید زیرا برای قدرت و درخشش مو مناسب است.

جلوگیری از خشکی مو

برنامه کامل و عالی برای تقویت و مراقبت از مو

مراقبت از مو با استفاده از آب سرد

چگونه می توانیم بهترین مراقبت را از موهایمان داشته باشیم؟

6. بر خلاف برچسب در پشت مواد غذایی برچسب در پشت شامپو اغلب نا خوانده می ماند. در چند سال اخیر تمرکز زیادی روی سولفات در شامپوها وجود دارد. سولفات چیست؟ به همین دلیل است که شامپو به نحوی عمل می کند. آنها پوست و مو را پاک می کنند و کثیفی را از سر پاک می کنند.اگر احساس سوزش در پوست سر و یاخشکی مو دارید در طول زمان، سعی کنید شامپو بدون سولفات بخرید.

7. اگر موهای خشک دارید، بهتر است از رنگ کردن اجتناب کنید. با این حال، اگر نمی توانید مقاومت کنید . از لیمو، بابونهیا عسل استفاده کنید زیرا آنها به عنوان روشن کننده های مو عمل می کنند. می توانید آب لیمو را به آب اضافه کنید و آن را به موهای خود اسپری کنید. می توانید موها را با چای بابونه بشویید پس از شستن آنها با شامپو و یا اضافه کردن عسل به آب موها را بشویید.

برنامه کامل و عالی برای تقویت و مراقبت از مو

علاوه بر این نکات اساسی، در این بخش از سلامت پوست و موی نمناک چند راه حل خانگی وجود دارد که به شما کمک خواهد کرد.

نرم کننده عمیق موها

حتی اگر موها را بعد از هر شستشو نرم کننده بزنید، هیچ چیز به اندازه نرم کننده عمیق کار نمی کند. هر بار که موهای خود را شامپو می زنید، آب اضافی را با حوله خشک کنید. سپس مقدار قابل توجهی از کاندیشنر را مصرف کنید و آنرا به ریشه موهایتان بزنید.

از یک شانه با دندانه های بزرگ استفاده کنید تا مطمئن شوید که کاندیشنر به همه جا می رسد. بعد از 10 دقیقه تا یک ساعت، آنها را کاملا شستشو کنید و از موهای صاف ابریشمی لذت ببرید.

جلوگیری از وز شدن موها

برنامه کامل و عالی برای تقویت و مراقبت از مو

مراقبت از مو با استفاده از نرم کننده

مراقبت از مو و کارهایی که نباید انجام دهیم

اجتناب از حرارت

اگر می خواهید موهای فرفری یا موج دار داشته باشید، چند راه وجود دارد که می توانید آن ها را بدون خشک کردن، صاف کننده یا فرکننده انجام دهید:مثلا

اگر می خواهید از اتو یا فرکننده خود استفاده کنید، سپس سرم انتخابی را خریداری کنید .

1. روغن بادام، روغن نارگیل، نرم کننده مو، 250 میلی لیتر آب و یک بطری اسپری کوچک خالی بگیرید. 200 میلی لیتر آب را در بطری اسپری پر کنید و 2-3 روغن نارگیل و 4 تا 5 قطره روغن بادام به آن اضافه کنید. دو قطره واقعا کوچک نرم کننده بریزید . از آن زیاد استفاده نکنید. می توانید اسطوخدوس یا روغن خوش بوی دیگر را اضافه کنید اگر دوست دارید. آب باقی مانده را اضافه کنید و به خوبی تکان دهید.

 2. 4 اونس کره شیا، 4 اونس کره کاکائو و 20 قطره از اسانس روغن گیاهی مورد نظر را انتخاب کنید. کره را حرارت دهید تا مایع و سپس خنک شود. روغن اسانس را به مخزن خالی، استریل شده اضافه کنید و کره را بریزید. بگذارید شیشه خنک شود تا کره دوباره فرم جامد را بگیرد.

جلوگیری از ریزش مو

برنامه کامل و عالی برای تقویت و مراقبت از مو

راه و روش تقویت و مراقبت از مو

مراقبت از مو با ماسک های طبیعی

ماسک مو در خانه

برخی ممکن است به اندازه کافی خوشمزه باشند اما بقیه کاملا خوش بو هستند! اما به راحتی تمام مواد موجود در انبار را پیدا خواهید کرد.

1. تخم مرغ، شکلات و روغن خردل – اگر موهای خشکی دارید، اینجا پاسخ به تمام مشکلات شما است. تخم مرغ غنی از ویتامین آ، ب12، د و ایی، اسید های چرب و پروتئین است. پروتئین به تقویت ریشه ها کمک می کند، اسیدهای چرب باعث می شود نرم کننده موی طبیعی درست کنید و ب12 به حجم مو کمک می کند.

2. روغن آووکادو و نعناع همچنین تنها میوه ترکیبی از پروتئین گوشت، چربی کره، ویتامین ها و مواد معدنی سبز سبز و عطر و طعم فوق لعاده است، یک یا دو قطره روغن نعناع را اضافه کنید و این ماسک را روی موهایتان بگذارید. آن را 15-20 دقیقه بعد شستشو دهید.

3. روغن زیتون، روغن نارگیل و تخم مرغ ، ماسک نهایی برای رشد سریع مو است. 2 قاشق غذاخوری روغن نارگیل را گرم کنید، اجازه دهید سرد شود اضافه کردن یک یا دو تخم مرغ و دو قاشق غذاخوری روغن زیتون اضافه و روی سر بزنید.

ماسک مو خانگی

برنامه کامل و عالی برای تقویت و مراقبت از مو

مراقبت از مو با مواد کاملا طبیعی

مراقبت از مو با استفاده از روغن های طبیعی

روغن پاسخ است

کاندیشنر ممکن است برای موهای شگفت انگیز باشد، اما روغن مواد معدنی خاص، ویتامین ها و اسیدهای چرب ضروری به مو می دهد که نه تنها ریشه ها را تقویت می کند بلکه باعث افزایش سلامتی کلی موها می شود.

روغن نارگیل بیشتر توسط کارشناسان مو و مادران توصیه می شود! این می تواند موها را از آسیب های خورشید، شوره سرمحافظت کند همچنین می توانید برخی از برگ های کاری را در روغن نارگیل جوش دهید، صاف کنید و به مو بزنید.

جلوگیری از موخوره

برنامه کامل و عالی برای تقویت و مراقبت از مو

مراقبت از مو با روغن نارگیل

مراقبت از مو و راه جلوگیری از ریزش موها

اگر از ریزش موها رنج می برید، روغن زیتون یک شرط بهتر خواهد بود. می توانید آن را با تعدادی از مواد دیگر ترکیب کنید:

1. روغن زیتون با عسل و پودر دارچین همانطور که پیشنهاد شده است این خمیر را روی پوست سر ماساژ دهید، 15 دقیقه بعد شستشو دهید.

2. این روش سه بخش است:گذاشتن ، روغن و کرم. ابتدا شما از آب استفاده می کنید و سپس از روغن سبک مانند نارگیل، زیتون یا بادام استفاده کنید. این را با کره شیا یا هر نرم کننده دیگری انجام دهید. برای مدتی آن را گذاشته و سپس کاملا شستشو دهید.

 


آدرس و شماره

آدرس داروخانه و مطب  جهت ویزیت و دریافت پکیج رشد مو دکتر نوروزیان در تهران: آدرس: سعادت آباد ، بالاتر از میدان کاج ، خیابان ششم ، پلاک ۳۴ ، ساختمان پزشکان آفرین ، داروخانه دکتر رباطی ۰۹۱۰۹۸۰۰۵۳۹ - ۰۲۱۲۲۱۷۵۸۴۶

دکتر نوروزیان

دکتر نوروزیان نام داروخانه ومطبی در تهران با مدیریت دکتر نوروزیان میباشد که از طریق تولید داروی رشد مو و ارائه این دارو به صورت پکیج رشد موی دکتر نوروزیان به شهرت خاصی رسیده.

کلیه حقوق این قالب برای دکتر نوروزیان محفوظ می باشد

پیاده سازی و سئو توسط: نت افزار

پرسش و پاسخ