عضویت در کانال تلگرام


وبلاگ
eyebrow-gel-make-1.jpg
13/نوامبر/2019

ابروها در زیبایی بسیار مهم هستند اما اغلب اوقات نادیده گرفته می شوند. ابروها به فرم گرفتن چهره شما کمک می کنند و اگر بیش از حد ضخیم، نازک، تیره و یا روشن باشند، می توانند چهره شما را تغییر دهند البته نه لزوما به طرز خوب و مطلوب. خوشبختانه، ژل های براق ژل ابرو می توانند ابروها را مرتب جلوه دهند. ژل های سایه ای رنگی حتی می توانند با رنگ آمیزی براق خود و نگه داشتن مرتب ابروها جایگزین مداد ابرو و پودر شوند.

 

مواد لازم برای تهیه ژل ابروی شفاف:

نصف قاشق ژلاتین

4قطره عصاره اسطوخودوس

¼ فنجان آب

 

ابتدا آب را به جوش آورده و در ظرفی شیشه ای ریخته و پودر ژلاتین را به آن اضافه کرده و کاملا حل کنید. مواد را به داخل ظرف ریمل با کمک قیف ریخته چند قطره روغن اسطوخودوس ریخته و 12 ساعت در دمای اتاق قرار داده تا کاملا با هم مخلوط شوند سپس استفاده کنید.

 

eyebrow gel make 2 - ژل ابرو چیست و روش های ساخت آنژل ابروی شفاف

 

مواد لازم برای تهیه ژل ابروی رنگی برای پرپشت شدن ابروها:

یک قاشق ژل آلوئه ورای تازه یا ژل آلوئه ورای آماده

پودر سایه به رنگ دلخواه و به مقدار دلخواه

4قطره روغن کرچک

3 قطره روغن رزماری

 

پودر سایه را به خوبی با ژل آلوئه ورا مخلوط کنید. مقدار پودر بسته به اندازه رنگ دهی دلخواه ژل ابروی مورد نیاز است. هر قدر می خواهید ژل ابرو بیشتر ابروها را پرپشت نشان دهد، مقدار بیشتری پودر سایه به آن اضافه کنید. سپس روغن کرچک و روغن رزماری که بهترین مواد برای افزایش رویش ابرو و پرپشت شدن ابروها است، به آن اضافه کرده و خوب مخلوط کنید. مواد را داخل ظرف ریمل قدیمی ریخته و نگه داری کنید.

 

وسایل مورد نیاز برای درست کردن ژل ابرو

آنچه مسلم است می توان با استفاده از برخی از وسایل ساده و در دم دست ژل ابرو را تهیه کرد که در ادامه به آن اشاره خواهد شد.

 

ظرف خالی ریمل

کاسه ضد حرارت

نصف قاشق ژلاتین

روغن اسطوخودوس

نصف فنجان آب گرم

1 قاشق چوبی

قیف پلاستیکی

 

eyebrow gel make 3 - ژل ابرو چیست و روش های ساخت آندرست کردن ژل ابرو

 

روش دیگرساخت ژل ابرو

بدیهی است برای تهیه ژل ابرو باید در ابتدا نصف قاشق ژلاتین را در آب گرم حل کرد.

 

لازم به ذکر است که ژلاتین می تواند باعث تقویت فولیکول مو شود به گونه ای که این ماده باعث تقویت ابرو نیز خواهد شد است.

 

در مرحله بعد باید مقداری اسانس آویشن را به این محلول اضافه کرد ، سپس با استفاده از قیف کوچک مواد را در داخل تیوپ ریمل ریخت.

 

باید در نظر داشت که برای استفاده از ژل ابرو بهتر است این مخلوط چند ساعت در یخچال بماند و بعد از آن استفاده کرد.

 

در پایان باید خاطر نشان کرد که می توان از روغن نارگیل نیز در حالت دادن ابرو نیز استفاده کرد.


539w-w700.jpg
13/نوامبر/2019

نقش استرس ها و اضطراب در ریزش موها

همه افراد تلاش دارند ظاهری مناسب داشته باشند و داشتن موی سالم یکی از عواملی است که نقش مهمی در ایجاد آن بازی می کند. یکی از عوامل مهم در ریزش موها نقش استرس های روحی و اضطراب می باشد. باید توجه داشت که ریزش مو موجب اضطراب و اضطراب موجب ریزش مو می شود که سیکل معیوبی را ایجاد می کند.100 تا 150 هزار مو در سر انسان وجود دارد که موها در 3 مرحله قرار دارند: فاز رشد (آناژن)، فاز انتقالی (کاتاژن)، فاز ریزش (تلوژن). اکثر موها در فاز رشد قرار دارند اما 50 تا 100 تار مو در روز در فاز ریزش قرار می گیرند. پس ریزش موی سر روزانه در این حد طبیعی بوده و بیماری محسوب نمی شود. در مواقعی که اضطراب شدید یا بیماریهای روانی مزمن وجود دارد تعداد موها در فاز تلوژن یا فاز ریزش مو افزایش یافته و ریزش مو تشدید می شود. این روند در مواردی مانند جراحی های بزرگ،  بعد از زایمان، بیماریهای تب دار مانند آنفولانزا بخصوص در اطفال و برخی داروها مانند داروهای فشار خون نیز اتفاق می افتد.

نقش استرس ها و اضطراب در ریزش موها

هیجان عاطفی ناگهانی می تواند تحریک کننده طاسی منطقه ایی یا ریزش موی موقت شود.

ریزش مو

امکان دارد بین 1تا 3 ماه بعد از استرس یا عوامل ذکر شده ریزش مو آغاز شود. در صورت بر طرف شدن عوامل مانند رفع استرس یا قطع دارو موهای ریخته شده در عرض 6 ماه دوباره بر می گردد. البته استفاده از داروهای موضعی و تقویت کننده های خوراکی در تسریع رشد موثرند . نوع دیگری از ریزش مو، ریزش موی سکه ای یا آلوپسی آره آتا نام دارد. در این بیماری نسبتا شایع موهای سر و ریش بصورت دایره ای ریزش پیدا می کند که اگر تمام سطح را درگیر کند به آن آلوپسی توتالیس واگر تمام موهای بدن را گرفتار کند آلوپسی یونیورسالیس گفته می شود. در این بیماری به خصوص در نوع آلوپسی آره آتا معمولا یک عامل استرس زا از یک روز تا 2تا 3 هفته قبل موجب ریزش ناگهانی قسمتی از موی سر و صورت، ابرو، مژه و ریش می شود که خود این ریزش ناگهانی موجب اضطراب شدید در بیمار یا اطرافیان می شود.

در صورت رفع استرس در برخی اوقات در عرض 2 تا 3 ماه مجداد بطور کامل رشد می کند، اما در موارد مقاوم یا جهت تسریع در درمان می توان از داروهای موضعی و بعضا تزریق داروها استروئیدی داخل ضایعه استفاده نمود. جالب است که موهای سفید به ریزش در این بیماری مقاوم بوده و ابتدا موهای سیاه می ریزد همچنین در هنگام رشد موها نیز امکان دارد ابتدا موهای سفید در آمده و بعد از مدتی به موهای سیاه تبدیل شود.

نقش استرس ها و اضطراب در ریزش موها

سفید شدن یک شبه موها به علت استرس فوق العاده شدید و اضطراب زیاد بوده و چون موهای سیاه حساس تر هستند ریخته ودر یک شخص با موهای جو گندمی تنها موهای سفید باقی می ماند که اصطلاحا گفته می شود موهای سر بطور ناگهانی سفید شده است . بیماری دیگر تریکوتیلومانیا یا کندن بی اختیار موها نام دارد. در این بیماری شخص به طور اجباری و بی اختیار موهای بدن بخصوص سر ، ابرو،مژه، و ریش را می کند. بطوری که افراد دیگر متوجه کاهش موی آن منطقه می شوند. این بیماری با یک نقش عصبی شروع می شود و شخص با کندن مو احساس آرامش می کند. این بیماری در دختران با سنین پایین تر شایع تر می باشد.

برخلاف بیماری آلوپسی آره آتا در این بیماری معاینه موهای شکسته شده و آسیب دیده به علت دستکاری در منطقه ریزش مووجود دارد. در درمان این بیماری بر طرف کردن عامل تنش زا و اضطراب آور و استفاده از داروهای تسریع کننده رشد مو مانند ماینوکسیدیل موثر است. بطور کلی تاثیر عوامل روحی روانی مانند اضطراب و افسردگی در بیماریهای پوست ومو غیر قابل انکار است ودر برخورد با شخص مبتلا به بیماری پوست و مو باید جنبه های روانی و اثر متقابل آن بر روی یکدیگر را در نظر گرفت

نقش استرس ها و اضطراب در ریزش موها


188251_210.jpg
13/نوامبر/2019

بهترین درمان ریزش مو چیست

درمان‌های موثری برای برخی از انواع ریزش مو وجود دارند. با استفاده از این درمان‌ها ممکن است بتوانید ریزش مو را متوقف کرده یا حداقل روند آن را کاهش دهید. در برخی از بیماری‌ها مانند آﻟﻮﭘسی آرﺋﺎﺗﺎ، مو‌ها ممکن است طی یک سال و بدون نیاز به درمانی خاص، دوباره رشد کنند. بهترین درمان‌های ریزش مو شامل مصرف دارو‌ها و استفاده از جراحی برای افزایش رشد و کاهش ریزش مو می‌شوند.

استفاده از دارو برای درمان ریزش مو

اگر ریزش مو ناشی از یک بیماری خاص باشد، حتما باید آن بیماری تحت درمان قرار بگیرد. همچنین، این حالت می‌تواند به علت مصرف انواع دارو برای کاهش التهاب و سرکوب سیستم ایمنی بدن، مانند داروی پردنیزون روی دهد. اگر ریزش مو به علت مصرف یک داروی خاص باشد، پزشک ممکن است به شما توصیه کند که حداقل به مدت سه ماه، از آن دارو استفاده نکنید. برای درمان طاسی ارثی، دارو‌هایی وجود دارند. دارو‌هایی مانند ماینوکسیدیل و فیناستراید.

۱. ماینوکسیدیل

ماینوکسیدیل، یک داروی بدون نسخه است که هم برای مردان و هم برای زنان کاربرد دارد. این دارو به شکل مایع یا کف تولید می‌شود و قطعا تا به امروز به عنوان بهترین درمان ریزش مو شناخته می‌شود. بنابراین آن را می‌توانید به صورت روزانه بر روی پوست سر خود بمالید. پس از استفاده از دارو، دست‌های خود را بشویید. در ابتدا، ممکن است استفاده از این دارو موجب ریزش موی شما شود. مو‌های جدید ممکن است نسبت به مو‌های قبلی، کوتاه‌تر و نازک‌تر باشند. برای جلوگیری از ریزش مو و رشد مجدد موها، حداقل شش ماه باید از این دارو استفاده کنید. از عوارض جانبی مصرف این دارو می‌توان به التهاب پوستی، رشد مو‌های زائد در صورت و دست و همچنین تپش قلب اشاره کرد.

جوانب مثبت ماینوکسیدیل

در اکثر زنان، استفاده از ماینوکسیدیل باعث کاهش یا توقف ریزش مو می‌شود؛ و این دارو، در یک چهارم زنانی که آن را مصرف می‌کنند، باعث رشد مو‌های جدید می‌شود. شما می‌توانید این دارو را بدون نسخه پزشک، تهیه کنید. هرچند، بهتر است قبل از استفاده از آن، به یک متخصص پوست مراجعه کنید. زیرا ممکن است ریزش موی شما ناشی از بیماری‌هایی مانند اختلال عملکرد تیروئید یا اختلالات تغذیه‌ای باشد.
188251 210 - بهترین درمان ریزش مو چیست

بهترین درمان ریزش مو چیست


جوانب منفی ماینوکسیدیل

برخی از معایب استفاده از ماینوکسیدیل عبارتند از:

  • گران بودن
  • دارو می‌تواند زحمت آور باشد. شما باید آن را دو بار در روز بر روی پوست سر خود بمالید.
  • دارو می‌تواند باعث رشد مو‌های زائد شود. برخی از زنان ممکن است در زمان استفاده از این دارو، دچار رشد مو در صورت شوند. این امر می‌تواند ناشی از ریختن دارو بر روی صورت بوده یا به عنوان عارضه جانبی در نظر گرفته شود. احتمال وقوع این امر، در کسانی که از محلول ۲ درصد استفاده می‌کنند کمتر از محلول ۵ درصد است.
  • مصرف این دارو، در ابتدا می‌تواند باعث ریزش مو شود. ممکن است در طول دو تا چهار هفته اول از مصرف این دارو، متوجه افزایش ریزش موی خود شوید. این امر بدین علت روی می‌دهد که برخی از مو‌های قدیمی توسط مو‌های جدید تحت فشار قرار می‌گیرند.
  • مشاهده تاثیر دارو، چند ماه زمان خواهد برد. برای مشاهده تاثیر دارو، حداقل چهار ماه و شاید یک سال زمان نیاز خواهد بود. همچنین، از هر پنج زن، تنها یک نفر شاهد رشد مجدد مو‌ها خواهد بود. درصد بالایی از مصرف کنندگان، تنها شاهد کاهش یا توقف ریزش موی خود می‌شوند.
  • این دارو می‌تواند باعث تحریک پوست شود. مصرف این دارو، ممکن است باعث سوزش، پوسته پوسته شدن و قرمزی سر شود.

 

۲. فیناستراید

فیناستراید نوعی داروی تایید شده از سوی سازمان غذا و داروست. فیناستراید از طریق مسدود کردن دی هیدروتستوسترون، باعث درمان ریزش مو در مردان می‌شود. دی هیدروتستوسترون نوعی هورمون مشتق شده از تستوسترون بوده که تصور می‌شود دلیل ریزش مو در مردان است. این دارو تجویزی بوده و مخصوص مردان است. قرص فیناستراید به صورت روزانه مصرف می‌شود. این دارو می‌تواند باعث کاهش ریزش مو و گاهی رشد مجدد مو شود. استفاده از فیناستراید ممکن است در مردان بالای ۶۰ سال، تاثیر زیادی نداشته باشد.
بهترین درمان ریزش مو چیست

- بهترین درمان ریزش مو چیستبهترین درمان ریزش مو چیست؟" src="https://setare.com/files/fa/news/1397/7/7/188252_692.jpg" alt="بهترین درمان ریزش مو داروی فیناستراید" width="600" height="600" align="" />
در مردان، فیناستراید برای ریزش مو ناشی از آندروژن‌ها تایید شده است. در یک مطالعه، ۶۲ درصد از زنانی که قرص‌های ضد بارداری حاوی دروسپیرنون ترکیبی مصرف می‌کردند نیز علائمی از بهبودی از خود نشان دادند. بنابراین، ممکن است در صورت افزایش آندروژن، بتوان از فیناستراید در زنان نیز استفاده کرد. اما این مطالعات محدود بوده و مصرف این دارو می‌تواند برای جنین خطرناک باشد. از عوارض جانبی فیناستراید می‌توان به کاهش میل جنسی و عملکرد جنسی و همچنین افزایش احتمال ابتلا به سرطان پروستات اشاره کرد.

درمان ریزش مو در زنان

ماینوکسیدیل ۵ درصد، تنها داروی موضعی برای درمان ریزش مو در زنان است که توسط سازمان غذا و دارو تایید شده است. مصرف یکبار در روز از این دارو، باعث رشد مو در ۸۱ درصد از زنان می‌شود. این دارو به صورت محلول ۲ درصد و ۵ درصد در دسترس عموم قرار دارد.

بهترین درمان ریزش مو چیست


.jpg
13/نوامبر/2019

۱۰ دلیل شایع ریزش مو

رژیم های غذایی سخت و محدود، نادیده گرفتن وعده های غذایی، به ویژه وعده صبحانه، و سریع غذا خوردن یکی از دلایل اصلی ریزش مو و دیگر پیامدهای سلامت هستند.

آیا هنگام شستشوی سر خود در حمام یا شانه زدن موهایتان نگران ریزش آنها و طاس شدن در آینده هستید؟ باید به این نکته توجه داشته باشید که دلایل روشنی برای ریزش مو وجود دارند.

در شرایطی که ریزش چند تار مو در روز عادی است، اما افزایش حجم ریزش مو شرایطی طبیعی محسوب نمی شود.

از دست دادن بین 50 تا 100 تار مو در روز عادی است. ریزش مو شرایطی فیزیولوژیک است و مو مراحل مختلفی را شامل رشد، فاز میانی و ریزش پشت سر می گذارد. زمانی که مو از پوست سر جدا می شود، در حقیقت فضا برای رشد موی جدید و سالم فراهم می شود. این روند عادی بوده و در بیشتر موارد تارهای جدید و سالم مو جایگزین تارهای فرو افتاده می شوند.

همچنین، باید به این نکته توجه داشته باشید که در زمان های خاصی از سال ممکن است با افزایش یا کاهش ریزش مو مواجه شوید. برای درک بهتر، ما در آغاز پاییز با افزایش ریزش مو مواجه می شویم.

آنچه باید موجب نگرانی ما شده و اقدامات لازم را در راستای مقابله با آن اتخاذ کنیم، مقدار مویی که روی برس یا شانه باقی مانده نیست و بیشتر باید به این که پوست سر چگونه به نظر می رسد، توجه داشته باشید.

به عنوان مثال، اگر بخش های از سر فاقد مو بوده و رشد مو در آن صورت نمی گیرد و یا تراکم تارهای مو به طور قابل ملاحظه ای کاهش یافته باید مورد بررسی دقیق قرار بگیرند.

۱۰ دلیل شایع ریزش مو

دلیل ریزش مو چیست؟

جدا از شرایط عادی ریزش مو یا عوامل فصلی، برخی عوامل دیگر نیز می توانند ریزش مو را هرچه بیشتر افزایش دهند.

رژیم غذایی

رژیم های غذایی سخت و محدود، نادیده گرفتن وعده های غذایی، به ویژه وعده صبحانه، و سریع غذا خوردن یکی از دلایل اصلی ریزش مو و دیگر پیامدهای سلامت هستند.

یک رژیم غذایی ضعیف هم بر سلامت درونی و هم بر سلامت بیرونی بدن انسان تاثیرگذار است و بر همین اساس ممکن است با تیره شدن رنگ چهره و ناخن های شکننده نیز مواجه شوید.

کم خونی

کمبود آهن در جریان خون می تواند به ریزش مو منجر شود. طی قاعدگی، زنان اغلب با کمبود آهن مواجه می شوند و ممکن است ریزش مو را تجربه کنند. افراد مبتلا به کم خونی نیز شرایطی مشابه را تجربه می کنند.

مصرف برخی داروها

ریزش مو یکی از عوارض جانبی بسیاری از داروها است. داروهای حاوی مسدودکننده های بتا، هپارین، آمفتامین یا L-DOPA از آن جمله اند.

مواد شیمیایی

در بسیاری مواقع آنچه با موی خود انجام می دهید می تواند پیامدهای منفی برای آن به همراه داشته باشد. برخی محصولات مانند رنگ مو یا نرم کننده های شیمیایی حاوی مواد مضری، از جمله آمونیاک، برای سلامت انسان هستند که فولیکول های مو را تضعیف کرده و ریزش آن را تسریع می کنند.

تغییرات هورمونی

افزون بر کمبود آهن که طی قاعدگی رخ می دهد، تغییرات هورمونی طی این چرخه نیز می توانند بر شرایط پوست سر و مو تاثیرگذار باشند.

شرایط دیگر مانند بارداری، زایمان، یائسگی و حتی برخی بیماری یا درمان ها (به عنوان مثال، درمان ناباروری) نیز می توانند موجب تغییرات هورمونی در بدن انسان شوند.

۱۰ دلیل شایع ریزش مو

مشکلات تیروئید

زمانی که غده تیروئید عملکرد درست خود را ارائه نمی کند و کم کار می شود، این شرایط می تواند بر سلامت انسان تاثیرگذار باشد. یکی از اثرات کمک کاری تیروئید ریزش مو است. البته این شرایط موجب ریزش در مناطقی خاص از سر نمی شود و ریزش موی کلی را به همراه دارد.

استرس

عوامل مختلفی در طول روز می توانند موجب بروز استرس در انسان شوند. استرس مزمن می تواند پیامدهای مختلفی برای انسان به همراه داشته باشد که یکی از آنها ریزش مو است.

ریزش مو حتی می تواند ماه ها پس از دوره زمانی یا وضعیت استرس‌زا رخ دهد. ممکن است زمانی که مسئولیت های بیشتری را بر عهده می گیرید، مانند تهیه گزارش مالی آخر سال یا برگزاری رویدادهای مهم با ریزش هرچه بیشتر مو مواجه شوید.

فشار بیش از حد به مو

برای پیشگیری از ریزش مو باید رسیدگی خوبی به آنها داشته باشید. استفاده بیش از حد از گیره ها یا کش های موی سر، نرم کننده های مو و یا سشوار می توانند به مو آسیب زده و ریزش آن را افزایش دهند.

افسردگی

اضطراب، افسردگی یا اعتماد به نفس پایین می توانند بر سلامت جسمانی و زیبایی ظاهری انسان اثر منفی بگذارند. بسیاری از مشکلات مرتبط با مو اغلب به دلیل یک تروما یا درد عاطفی که بر آن غلبه نکرده اید، شکل می گیرند.

زمان های خاص در سال

اگرچه ممکن است نسبت به پیشینیان خود به طور قابل توجهی تکامل یافته باشیم، اما همچنان برخی موارد مشترک در ما وجود دارند.

ریزش مو می تواند یک واکنش طبیعی بدن برای سازگاری با تغییرات آب و هوایی محیط اطراف باشد.

شما شاهد این فرایند در حیوانات هستید. این روند به خنک ماندن در تابستان و گرم شدن در زمستان کمک می کند. بدن انسان نیز دارای سیستم مشابهی است

۱۰ دلیل شایع ریزش مو

 


تگ

آدرس داروخانه دکتر نوروزیان آدرس دکتر نوروزیان ادرس داروخانه دکتر نوروزیان ادرس دكتر نوروزيان مو ادرس مطب و داروخانه دکتر نوروزیان بهترین قرص تقویت مو تلفن داروخانه دکتر نوروزیان تلفن دکتر نوروزیان تلگرام دکتر نوروزیان تونیک گیاهی رویش مو دکتر نوروزیان داروخانه دکتر نوروزیان داروخانه دکتر نوروزیان خیابان فاطمی داروخانه دکتر نوروزیان خیابان کمیل داروخانه دکتر نوروزیان ریزش مو داروی ریزش مو دکتر نوروزیان درباره دکتر نوروزیان درمان ریزش مو درمان ریزش مو با داروهای گیاهی درمان گیاهی ریزش شدید مو دکتر نوروزیان دکتر نوروزیان رشد مو دکتر نوروزیان مو دکتر نوروزیان پوست و مو رشد مو رشد مو دکتر نوروزیان رویش مو ریزش مو ریزش مو در زنان ریزش مو شدید ریزش مو طب سنتی سایت اصلی دکتر نوروزیان لاناریا محلول جلوگیری از ریزش مو محلول دکتر نوروزیان محلول رشد مو دکتر نوروزیان محلول رویش مو دکتر نوروزیان محلول ضد ریزش مو دکتر نوروزیان مطب دکتر نوروزیان نظرات درباره محلول دکتر نوروزیان پکیج دکتر نوروزیان پکیج رشد مو لاناریا پکیج رشد موی دکتر نوروزیان کانال تلگرام دکتر حامد نوروزیان کانال تلگرام دکتر نوروزیان کاهش ریزش مو

دکتر نوروزیان

آدرس داروخانه و مطب  جهت ویزیت و دریافت پکیج رشد مو دکتر نوروزیان در تهران:

آدرس: سعادت آباد ، بالاتر از میدان کاج ، خیابان ششم ، پلاک ۳۴ ، ساختمان پزشکان آفرین ، داروخانه دکتر رباطی ۰۹۱۰۹۸۰۰۵۳۹ – ۰۲۱۲۲۱۷۵۸۴۶

دکتر نوروزیان نام داروخانه ومطبی در تهران با مدیریت دکتر نوروزیان میباشد که از طریق تولید داروی رشد مو و ارائه این دارو به صورت پکیج رشد موی دکتر نوروزیان به شهرت خاصی رسیده.
داروخانه دکتر نوروزیاندکتر نوروزیانمطب دکتر نوروزیان-محلول دکتر نوروزیان-درباره دکتر نوروزیان-رشد مو-لاناریا-مطب دکتر نوروزیان-دکتر نوروزیان مو-رشد مو دکتر نوروزیان-آدرس دکتر نوروزیان-محلول ضد ریزش مو دکتر نوروزیان-محلول رشد مو دکتر نوروزیان-تلگرام دکتر نوروزیان-پکیج رشد مو لاناریا-تلفن دکتر نوروزیان-کانال تلگرام دکتر نوروزیان-ادرس مطب و داروخانه دکتر نوروزیان-نظرات درباره محلول دکتر نوروزیان-پکیج رشد موی دکتر نوروزیان

کلیه حقوق این قالب برای دکتر نوروزیان محفوظ می باشد

پیاده سازی و سئو توسط: نت افزار

پرسش و پاسخ