عضویت در کانال تلگرام


وبلاگ

لیست کلاسیک

-رنگ-کردن-مو.jpg
17/آگوست/2019

جدی ترین مضرات رنگ کردن مو که باید بدانید

اگر از من بپرسید، می‌گویم رنگ کردن موها جالب‌ترین چیز ممکن است. اما نمی‌توانیم انکار کنیم که این کار موها را حسابی خشک می‌کند و به آن‌ها آسیب می‌زند. در این نوشتار با آسیب‌هایی که رنگ‌های شیمیایی روی موها ایجاد خواهند کرد آشنا می‌شویم. با ما همراه باشید تا عوارض رنگ کردن مو را بدانید.

عوارض رنگ کردن مو

اثرات جانبی و عوارض رنگ کردن مو
* نکته: تمام اطلاعاتی که در این نوشتار درباره عوارض رنگ کردن مو قید شده‌است در رابطه با رنگ موی دائمی است مگر این‌که مورد دیگری عنوان شود.

به عبارت ساده، رنگ مو بر پایه‌ی مواد شیمیایی است. همه چیز در مورد واکنش‌هایی است که بین رنگدانه‌ها در موهای شما، رنگدانه‌های رنگ، پراکسید و آمونیاک رخ می‌دهد. و با تمام تجربیاتی که ما با مواد شیمیایی داشته‌ایم، چیزی که پذیرفته‌ایم این است که آن‌ها معمولا خوب نیستند. چرا؟ بنا برا دلایل زیر:

۱. پردازش بیش از حد
رنگ موی دائمی اغلب حاوی آمونیاک (یا مواد شیمیایی شبیه به آن) و پراکسید است. آمونیاک وارد شفت مو می‌شود و پراکسید باعث خنثی کردن (یا بی‌رنگ شدن) رنگدانه‌های طبیعی در موهای شما می‌شود و رنگ را از بین می‌برد. این فرایند تغییر دادن کوتیکول مو برای رسیدن به کورتکس موهای شما و خنثی کردن رنگ طبیعی آن اساسا سبب آسیب دیدن مو می‌شود. مواجه شدن موهای شما با این مواد شیمیایی باعث می‌شود که آن‌ها به راحتی درخشش خود را از دست بدهند، دچار شکستگی شوند، و در برخی از موارد شدید، در هنگام شستشو موها از ساقه جدا می‌شوند. در حالی که موهای رنگ شده می‌توانند با میزان معینی از درمان‌های مراقبتی، دوباره احیا شوند، اما تنها راه خلاص شدن از آسیب‌های ناشی از پردازش بیش از حد، کوتاه کردن موها است.

جدی ترین مضرات رنگ کردن مو که باید بدانید

عوارض رنگ کردن مو ۲: واکنش‌های آلرژیک
بروز واکنش‌های آلرژیک در اثر رنگ مو غیرعادی نیست، به خصوص که رنگ موی دائمی حاوی پارا-فنیلین دی‌آمین است،‌که نوعی آلرژی‌زای شایع محسوب می‌شود. افرادی که درماتیت تماسی دارند به علت PPD و سایر مواد شیمیایی موجود در رنگ‌ها بیش از بقیه مستعد نشان دادن واکنش‌های آلرژیک هستند. و کسانی که دچار اختلالات پوستی مانند اگزما و پسوریازیس هستند نیز باید از به کار بردن رنگ موی دائمی برای رنگ کردن مو خودداری کنند. در موارد خفیف‌تر، رنگ دائمی باعث خارش، سوزش پوست، قرمزی یا تورم پوست کف سر یا سایر مناطق حساس مثل صورت و گردن می‌شود. نکته‌ی دیگری که در هنگام استفاده از این رنگ‌ها باید در ذهن داشته باشید این است که نشان ندادن یک واکنش آلرژیک در گذشته به این معنا نیست که در آینده نیز مشکلی نخواهید داشت. هرچه بیش‌تر موهای‌تان را رنگ کنید، بیش‌تر احتمال دارد که یک واکنش آلرژیک نشان بدهید.

۳. تاثیر روی باروری
استات سرب یک عنصر رایج در رنگ موهای دائمی است. تحقیقات انجام‌شده ارتباط بین این مواد شیمیایی و باروری در مردان و زنان را نشان داده‌اند. همچنین خانم‌های باردار نباید از هیچ نوع رنگ مویی استفاده کنند زیرا مواد شیمیایی موجود در آن ممکن است مشکلاتی برای نوزادشان ایجاد کند.

جدی ترین مضرات رنگ کردن مو که باید بدانید

عوارض رنگ کردن مو ۴. نگهداری
در حالی که این مورد به لحاظ فنی یک عارضه‌ی جانبی محسوب نمی‌شود، ممکن است باعث بروز برخی از عوارض جانبی شود. بسیاری از مردم متوجه نیستند که چه‌قدر برای حفظ رنگ مو باید تلاش کنند. این یک تعهد بلند مدت است که بر اساس آن باید هر ماه یا چند ماه یک بار به سالن بروید، و همین می‌تواند برای موهای‌تان نامطلوب باشد. شما باید محصولاتی را که مخصوص موهای رنگ‌شده هستند، تهیه کنید. چند سبک رنگ مو باید دائم مرتب شوند، و موهای شما به طور کلی نیاز به مراقبت‌های ویژه‌ای دارند. موها بعد از رنگ شدن واقعا آسیب‌پذیر هستند و رسیدگی به آن‌ها زمان، صبر و حوصله‌ی زیادی را ایجاب می‌کند. اگر آن‌چه موها نیاز دارند به آن‌ها ندهید، درخشش، برق و سلامتی خود را از دست خواهند داد.

۵. التهاب ملتحمه
عدم رعایت احتیاط لازم هنگام رنگ کردن موها ممکن است باعث شود که مواد شیمیایی با قسمت‌های حساس صورت شما تماس داشته باشند. در بعضی موارد، هنگامی ‌که مواد شیمیایی موجود در رنگ مو با چشم برخورد می‌کنند، می‌توانند باعث بروز التهاب ملتحمه شوند. در موارد دیگر، این مواد شیمیایی می‌توانند باعث بروز التهاب و ناراحتی شدید شوند.

عوارض رنگ کردن مو ۶: آسم
رنگ مو به دلیل داشتن پرسولفات باعث تشدید آسم می‌شود. استنشاق این مواد شیمیایی باعث سرفه، خس خس، التهاب ریه، ناراحتی گلو و همچنین حملات آسم می‌شود.

جدی ترین مضرات رنگ کردن مو که باید بدانید

۷. سرطان
هنگامی ‌که رنگ‌ موهای دائمی برای اولین بار ارائه شدند، ترکیباتی سرطان‌زا داشتند. هرچند فرمول‌ها برای حذف این مواد شیمیایی تغییر یافتند، اما بحث بر سر این‌که آیا رنگ مو باعث ایجاد سرطان می‌شود یا خیر هنوز هم به قوه‌ی خود باقی است. در واقع، تحقیقات و مطالعات علمی بیش‌تری برای تعیین وجود یک ارتباط مشخص بین استفاده از رنگ موی دائمی و سرطان لازم است.

احتیاط‌های لازم که باید پیش از رنگ کردن موها بدانید
اگر این عوارض جانبی به اندازه‌ی کافی شما نترسانده‌اند، در این‌جا برخی از اقدامات احتیاطی را می‌بینید که می‌توانید برای به حداقل رساندن خطر عوارض جانبی احتمالی انجام دهید.

– سعی کنید تا جایی که امکان دارد از به کار بردن رنگ موی دائمی‌ پرهیز کنید. در عوض، می‌توانید رنگ موی نیمه دائمی را انتخاب کنید. هرچند این رنگ موها موقت هستند، اما مواد شیمیایی مضر موجود در رنگ موهای دائمی،‌ در آن‌ها وجود ندارد.

– قبل از این‌که موهای‌تان را رنگ کنید، همیشه تست پچ و تست مو را انجام دهید. تست پچ به شما کمک می‌کند از بروز واکنش آلرژیک احتمالی جلوگیری کنید در حالی که تست تار مو کمک‌تان می‌کند که تعیین کنید آیا مو به اندازه‌ی کافی برای رنگ شدن سالم است یا خیر.

– موهای‌تان را به دست یک فرد حرفه‌ای بسپارید. اگر موهای‌تان را خودتان به تنهایی رنگ کنید، ممکن است مشکلات زیادی را ایجاد کنید. برای جلوگیری از یک فاجعه روی موهای‌تان، نزد یک حرفه‌ای که مورد اعتمادتان است، بروید.

– همیشه موهای خود را در یک محیط روشن و دارای تهویه هوای مناسب رنگ کنید. تهویه‌ی نامناسب می‌تواند باعث تحریک چشم و بینی شود.

– تحقیق کنید و از مارک‌های معتبری که حاوی مواد شیمیایی مضر نیستند، استفاده کنید حتی اگر برای این کار لازم باشد کمی بیش‌تر پول صرف کنید.

امن‌ترین راه برای رنگ کردن موها این است که رنگ موهای دائمی را کنار بگذارید و از رنگ‌های طبیعی استفاده کنید.

جدی ترین مضرات رنگ کردن مو که باید بدانید

جایگزین‌های طبیعی
هرچند این روش‌ها تنها به شما نتایج ضعیفی ارائه می‌دهند، اما یک جایگزین عالی برای رنگ موی دائمی هستند و به موهای‌تان آن زمان استراحتی را که نیاز دارند،‌ می‌دهند.

۱. قهوه / چای
قهوه یا چای تازه دم‌شده می‌تواند به طور چشم‌گیری موهای روشن را تیره کند. تمام کاری که باید انجام دهید این است که چای یا قهوه را در مرحله‌ی شستشوی نهایی استفاده کنید و اجازه دهید در معرض هوا خشک شود. دفعه‌ی بعد که موهای‌تان را شامپو می‌کنید، رنگ شسته می‌شود، اما خیلی ساده می‌توانید همین روند را تکرار کنید زیرا هیچ گونه عارضه‌ی جانبی ندارد. در واقع، برخی از چای‌ها واقعا می‌توانند سلامت و بافت موی شما را بهبود ببخشند.

مطلب مرتبط: ۲۳ بهترین ماسک مو خانگی برای تقویت رشد مو

۲. مواد غذایی برای رنگ کردن موها
رنگ‌های غذایی و نوشیدنی‌های دارای رنگ می‌تواند برای دستیابی به طیف وسیعی از رنگ‌های زیبا استفاده شوند. خیلی ساده رنگ غذا یا نوشیدنی را با نرم‌کننده ترکیب کرده و آن را روی موهای‌تان استعمال کنید. اجازه بدهید به مدت چند ساعت بماند و در نهایت موها را با آب شستشو دهید.

۳. آب چغندر و هویج
آب هویج و چغندر اغلب برای اضافه کردن رنگ قرمز به موهای روشن و بلوند استفاده می‌شود. تنها کاری که باید بکنید این است که ۳ قسمت از آب چغندر را با ۱ قسمت آب هویج مخلوط کنید و ترکیب حاصل را روی موهای‌تان بمالید. اجازه دهید به مدت حدود یک ساعت بماند و سپس موها را با شامپو بشویید.

۴. حنا
حنا یکی از محبوب‌ترین رنگ‌ موهای طبیعی است. خیلی ساده از پودر حنا و آب خمیری آماده کنید و آن را روی موهای‌تان بمالید. اجازه دهید چند ساعت روی مو بماند و سپس موها را شامپو کنید و نرم‌کننده بزنید.

جدی ترین مضرات رنگ کردن مو که باید بدانید

۵. لیمو و عسل
لیمو و عسل با هم می‌توانند موهای شما را روشن کنند و هایلایت طبیعی روی موها ایجاد کنند. این دو ماده را به نسبت مساوی با هم مخلوط کنید و ترکیب حاصل را روی موها بمالید. یک ساعت در معرض نور خورشید باشید یا سشوار روی موها بگیرید. در نهایت موها را با شامپو بشویید و سپس نرم‌کننده بزنید. ممکن است مجبور شوید این فرایند را چند بار تکرار کنید تا نتایج قابل‌مشاهده‌ای را به دست بیاورید.

ما هرگز انکار نمی‌کنیم که امتحان کردن رنگ موهای مختلف چه‌قدر جذاب می‌تواند باشد. اما آسیبی که این رنگ موهای شیمیایی به موها وارد می‌کنند نیز قابل انکار نیست استفاده از جایگزین‌های بدون خطر و طبیعی همیشه یک ایده‌ی خوب است. آیا شما در زمینه رنگ کردن مو تجربه‌ی خاصی دارید که دوست دارید به اشتراک بگذارید؟ لطفا ایده‌ها و‌ تجربیات‌تان را در بخش نظرات درباره عوارض رنگ کردن مو با ما در میان بگذارید!

 

جدی ترین مضرات رنگ کردن مو که باید بدانید


ar4-68.jpg
17/آگوست/2019

یك متخصص پوست و مو گفت: بر خلاف تصور رایج در جامعه، تراشیدن موی سر نوزادان هیچ تاثیری در رشد موها نداشته و گاهی نیز به ریشه مو آسیب می‌ رساند.

 

نوزادان در یك سال نخست زندگی دارای موهایی كرك‌ مانند و بسیار ضعیف هستند كه این موها در این یك سال به تدریج می ‌ریزند و پس از آن موهای دائمی كودك رشد خواهند كرد.

تراشیدن موی سر در هیچ سنی، تاثیری در رشد مو و پر پشت شدن آن ها نداشته و این تصور كه تراشیدن موی سر نوزاد موجب رشد بیشتر موها در بزرگسالی می ‌شود، كاملا نادرست است.

تراشیدن سرنوزاد

 

وارد آمدن هر گونه فشار و یا ضربه به ریشه موی نوزادان، موجب ریزش مو و كندی رشد موها شده و به والدین توصیه می‌ شود از تراشیدن موی نوزدان، شانه كردن موهای نوزاد با شانه‌ های غیراستاندارد و بستن موی سر نوزاد پرهیز كنند.

پوست سر نوزادان بسیار نازك است و ممكن است هنگام تراشیدن موها و یا شانه كردن، خراشیده شده و به ریشه مو آسیب وارد شود.بهترین و ایمن ‌ترین روش، شانه كردن موی سر نوزدان توسط دست و یا برس ‌های بسیار نرم است.

توصیه می ‌شود موی سر نوزادان تا پیش از یك سالگی تراشیده نشود و پس از ریختن موهای نوزادی و رشد موهای دائمی می‌ توان جهت یك دست شدن ریشه مو، آن ها را تراشید.


-هایلایت-و-لولایت.jpg
17/آگوست/2019

تفاوت هایلایت و لولایت

گاهی اوقات به نظر می‌رسد که صنعت رنگ مو در تلاش است که ما را با این همه تکنیک و رنگ و مدل جدید دیوانه کند! و تازه از روی اسم این تکنیک‌های جدید مثل بالیاژ، آمبره، سامبره بیبی لایت، هایلایت و لولایت اصلا نمی‌توانید بفهمید که قرار است چه اتفاقی روی موهای‌تان رخ بدهد و چه ظاهری پیدا خواهند کرد، و فقط گیج‌تر می‌شوید. اما نترسید! ما این مطلب را برای‌تان آماده کرده‌ایم که پاسخ برخی از سوالات‌تان را به دست بیاورید. در این نوشتار در مورد ابتدایی‌ترین تکنیک‌های رنگ‌آمیزی مو ، تفاوت هایلایت و لولایت و نیز ۱۰ ایده برای هایلایت و لولایت کردن موها صحبت خواهیم کرد.

تفاوت هایلایت و لولایت

هم هایلایت و هم لولایت به معنی رنگی کردن قسمت‌های مشخصی از مو است. هدف اصلی این تکنیک‌ها افزودن عمق و بعد و حرکت روی موها است. این تکنیک‌ها موها را فوق‌العاده زیبا می‌کنند به این دلیل که به زیبایی با موهای‌تان ترکیب می‌شوند و اثری خاص و متفاوت به جا می‌گذارند.

یکی از تصورات غلط بسیاری از مردم این است که هایلایت و لولایت در واقع یک سبک رنگ کردن مو هستند. اما چنین تصوری ابدا درست نیست.

“پس بالاخره هایلایت چیست؟” برای دانستن پاسخ این سوال به خواندن نوشتار حاضر ادامه بدهید…

تفاوت هایلایت و لولایت

هایلایت چیست؟
هایلایت به بخش‌ها یا قسمت‌هایی از مو گفته می‌شود که چند سایه روشن‌تر از رنگ پایه‌ی موها هستند. هدف اصلی اضافه کردن هایلایت به موها این است که رنگ کلی آن‌ها را روشن کنید و نرمی و بعد را به آن اضافه کنید. رنگ هایلایت شما بر اساس رنگ پایه / طبیعی موها و صورت شما تعیین می‌شود. مهم نیست که رنگ پایه‌ی موها چیست، اما نکته‌ای که اهمیت زیادی دارد این است که هایلایت هرگز نباید بیش از ۳ درجه روشن‌تر از رنگ پایه باشد. به عنوان مثال، اگر موهای‌تان سیاه پرکلاغی است، هایلایت روی آن‌ها باید سایه‌ای از قهوه‌ای تیره باشد، افراد سبزه باید از رنگ‌های مسی یا کاراملی استفاده کنند و آدم‌های سفید و بور باید رنگی روشن‌تر از بلوند را انتخاب کنند. هایلایت را بیش از سه درجه روشن‌تر از رنگ پایه‌ی موها دربیاورید و ظاهری شبیه به یک گورخر پیدا کنید! وای خدای من!‌ عوووووق!

دو راه برای هایلایت کردن موها وجود دارد. شما می‌توانید از تکنیک دستی برای انجام آن استفاده کنید (که در حال حاضر تکنیک معروف “بالیاژ” نامیده می‌شود) یا همان فویل قدیمی را به کار ببرید. در این روش قطعاتی از فویل آلومینیومی برای جداسازی بخش‌هایی از مو مورد استفاده قرار می‌گیرند. استفاده از فویل مانع نشت رنگ به موهای اطراف می‌شود و دقیقا همان ظاهری را به موهای‌تان می‌دهد که دنبال‌اش بوده‌اید.

تفاوت هایلایت و لولایت

لولایت چیست؟
اگر هایلایت به معنی روشن کردن قسمت‌های انتخاب شده از موی شما باشد، لولایت درست نقطه‌ی مقابل این مفهوم است. در واقع لولایت به معنی انتخاب چند بخش کوچک یا بزرگ از مو و رنگ کردن آن‌ها به صورت یک یا دو درجه تیره‌تر از رنگ پایه‌ی موها است. هدف از لولایت اضافه کردن عمق و بعد به موهای شما است. این تکنیک همچنین برای پرپشت و حجیم نشان دادن موها حقیقتا شگفتی می‌آفریند. کسانی که سراغ لولایت می‌روند معمولا چند بار موهای موهای خود را هایلایت کرده‌اند و می‌خواهند موهایی را که بیش از حد روشن شده‌است کمی تیره کنند.

لولایت را می‌توان با استفاده از همان تکنیک‌های هایلایت کردن، مانند بالیاژ یا استفاده از فویل، انجام داد.

اما سوال همچنان ادامه دارد …

تفاوت هایلایت و لولایت
شاید این دو تکنیک شبیه هم به نظر برسند اما دنیایی از تفاوت بین هایلایت و لولایت وجود دارد. در بسیاری از موارد، این دو تکنیک رنگ مو مخالف یکدیگر هستند. بیایید به برخی از تفاوت‌های قابل‌توجه بین هایلایت و لولایت نگاهی داشته باشیم:

* گرچه قانونی در این رابطه وجود ندارد، اما هایلایت به طور کلی روی موهای تیره (مانند انواع قهوه‌ای و سیاه) بهتر به نظر می‌رسد و لولایت روی موهای روشن (مانند سایه‌های بلوند و قهوه‌ای روشن) زیباتر است.

* این نکته ممکن است رویاهای شما را برای رنگ کردن موهای‌تان دچار خدشه کند، اما هایلایت کردن مو کمی آسیب روی موها ایجاد می‌کند، زیرا برای روشن کردن موها ابتدا باید آن‌ها را دکلره و بدون رنگ کنید. در صورتی که لولایت، به سادگی شامل رنگ کردن قسمت‌هایی از مو می‌شود تا آن سایه رنگ مورد نظرتان را به دست بیاورید.

* اگر چه هم هایلایت و هم لولایت برای ایجاد بعد و عمق روها موها انجام می‌شوند، اما هایلایت حرکت بیش‌تری به موها اضافه می‌کند و جذابیت بسیار زیادی به موها می‌دهد، در حالی که لولایت برای اضافه کردن عمق و حجم به موهای شما عالی است.

تفاوت هایلایت و لولایت

این‌که چه زمانی هالایت کنید و کی به سراغ لولایت بروید به فصل هم بستگی دارد. هایلایت معمولا با سبک‌های تابستانی بهتر به نظر می‌رسد، زیرا قسمت‌های روشن مانند بوسه‌ی خورشید روی طره‌ی موها به نظر می‌رسند. از طرف دیگر، لولایت به دلیل تیره کردن بخش‌هایی از مو، برای فصل زمستان مناسب‌تر است.

خوب، حالا شما می‌دانید هایلایت و لولایت هر کدام چه معنایی دارند و چه چیزی باعث می‌شود آن‌ها از یکدیگر متمایز باشند. اما هنوز یک نکته‌ی دیگر وجود دارد که باید بدانیم….. از چه استایلی روی موها استفاده کنیم؟ ادامه‌ی مطلب را بخوانید!

تفاوت هایلایت و لولایت

۵ ایده‌ی برتر برای هایلایت کردن موها
۱. هایلایت بلوند ملایم
این هم یک ایده‌ی عالی برای هایلایت کردن موهای بلوند! موهای بلوند عسلی‌تان را با درآوردن چند هایلایت زیبا به رنگ بلوند طلایی روشن، زیباتر کنید. بعد هم موها را مدل باب مواج و بلند بزنید! ‌خوب با این ظاهر زیبا برای تابستان آینده و کنار ساحل عالی خواهید بود!

۲. هایلایت شیر شکلاتی
اگر موهای قهوه‌ای متوسط ​​دارید، این سبک هایلایت برای شما شگفت‌انگیز خواهد بود. چند هایلایت شیر شکلاتی روشن روی موهای‌تان دربیاورید و آن گیسوان قهوه‌ای رنگ را به کمال برسانید. نیمه‌ی پایینی موها را برای بیش‌تر کردن حرکت و بعدی که هایلایت به آن داده‌است، فر بزنید.

۳. هایلایت کاراملی
این یکی هایلایتی فوق‌العاده است و چنان اثری روی موها می‌گذارد که از دیدن آن سیر نخواهید شد. هایلایت کاراملی چنان رنگی به موها می‌دهد که هیچ هایلایت دیگری قادر به بازآفرینی آن نیست. این هایلایت را روی موهای قهوه‌ای دربیاورید تا هر کسی خیره‌ی ظاهر بی‌نظیر موهای‌تان شود.

۴. هایلایت بالیاژ برنزی
یادتان هست که پیش‌تر گفتم هایلایت را می‌توان با دست انجام داد و اسم این تکنیک بالیاژ است؟ این دقیقا همان چیزی است که در این‌جا برای خلق این ظاهر خیره‌کننده روی مو انجام شده‌است. برای ایجاد این سبک متضاد و بسیار باشکوه، نیمه‌ی پایین موهای قهوه‌ای خود را با یک رنگ برنز زیبا هایلایت کنید.

۵. هایلایت بوسه‌ی خورشید
یک نکته‌ی بسیار جالب در مورد موهای مشکی این است که فرقی نمی‌کند چه هایلایتی روی آن‌ها دربیاورید، به هر حال زیبا و باشکوه به نظر خواهند رسید. این هایلایت‌ها طلایی مات طوری به نظر می‌رسند که انگار ذوب شده و قطره قطره روی طره‌های موهای تیره‌تان ریخته‌است. اثری که این سبک هایلایت خلق می‌کند رمزآلود و پرشور است.

تفاوت هایلایت و لولایت

۵ ایده‌ی عالی برای لولایت کردن موها
۱. لولایت خاکستری تیره
زمانی که قصد انجام لولایت روی موهای‌تان دارید، پایبندی به طیف رنگ پایه‌ی موهای‌تان ضرورتی ندارد. شما می‌توانید سایه‌هایی از رنگ‌های مختلف را امتحان کنید تا یک سبک متضاد روی موها ایجاد کنید. به عنوان مثال، این لولایت خاکستری تیره، حرکت و بعد موهای قهوه‌ای را تا حد بسیار زیادی افزایش می‌دهد.

۲. لولایت به رنگ قهوه
از رنگ بلوند موهای‌تان خسته شده‌اید؟ با درآوردن چند لولایت ظاهر موهای‌تان را تغییر بدهید تا حسی که نسبت به ظاهر تکراری‌تان دارید هم تغییر کند. چند لولایت قهوه‌ای شنی یا لولایت به رنگ قهوه روی موهای‌تان دربیاورید تا به آن طره‌های بلوند یکدست عمق و حرکت بدهید.

۳. لولایت ماهاگونی
یک روش عالی برای اضافه کردن بافت و حجم به موهای زنجبیلی رنگ‌تان درآوردن چند لولایت واقعا تیره است. سایه‌ای از ماهاگونی تیره روی موهای‌تان واقعا جادو می‌کند و موهای زنجبیلی رنگ را بسیار پرپشت و پر از زندگی نشان می‌‌دهد.

۴. لولایت نسبتا سیاه
می‌دانیم که بالاتر به شما گفتیم که هیچ وقت سراغ سایه‌های بیش از حد تیره‌تر از رنگ پایه‌ی موهای‌تان نروید. اما گاهی اوقات می‌توانیم قوانین را بشکنیم. به عنوان مثال، شما می‌توانید چند لولایت فوق‌العاده تیره، که تقریبا سیاه هستند را روی موهای بلوند روشن‌تان دربیاورید تا ظاهری باشکوه و چند بعدی روی موهای‌تان خلق کنید.

۵. لولایت روی موهای تیره
موهای قهوه‌ای بسیار تیره دارید و دوست دارید بعد بیش‌تری به آن بدهید؟ فقط یک کار می‌توانید انجام بدهید. چند لولایت سیاه رنگ لابلای طره‌ی موهای‌تان شگفتی خلق می‌کند و به موهای‌تان درخشش، بعد و برقی باشکوه می‌دهد.

این هم از این! اصلا می‌دانستید که در مورد هایلات و لولایت این همه نکته وجود دارد؟ اما اگر از آن دسته آدم‌هایی هستید که دوست دارید رنگ موهای‌تان را گاهی تغییر بدهید، دانستن این نکات ارزش‌اش را دارد. آیا در مورد این دو تکنیک رنگ‌آمیزی موها اطلاعات یا تجربه‌ی خاصی دارید؟ لطفا در بخش نظرات آن‌ها را با ما و خوانندگان‌مان در میان بگذارید.

تفاوت هایلایت و لولایت


-سفیدی-ریش-1.jpg
17/آگوست/2019

درمان سفیدی ریش

 

دانستن راه های خانگی درمان سفیدی ریش برای برخی از افراد بسیار مهم است زیرا سفیدی پیش از موعد ریش مشکل بسیار ناخوشایندی است و سبب می‌شود که سن‌تان از آن‌چه هست بالاتر به نظر برسد.

درمان سفیدی ریش

رنگدانه‌ی ملانین مسبب سیاه بودن رنگ موها است و به همین دلیل کمبود یا عدم وجود رنگدانه‌ی ملانین باعث سفید یا خاکستری شدن پیش از موعد موها می‌شود. بیایید نگاهی داشته باشیم به برخی از دلایلی که سبب سفید یا خاکستری شدن پیش از موعد مو می‌شوند.

علل سفید شدن پیش از موعد ریش
۱. سوء تغذیه یا رژیم نامناسب

۲. کمبود مس، آهن و ید

۳. کمبود ویتامین B۱۲

۴. کم‌خونی

۵. مصرف بیش از حد الکل

۶. سیگار کشیدن بیش از اندازه یا استفاده از محصولات تنباکو

۷. استرس

۸. بیش از حد فکر کردن یا نگرانی‌های ذهنی

۹. مشکلات عاطفی

۱۰. عوامل ارثی

درمان سفیدی ریش

اگر از مشکل سفید شدن پیش از موعد ریش رنج می‌برید، نگاهی داشته باشید به درمان‌های طبیعی قید شده در این نوشتار که کمک‌تان می‌کنند از شر مشکل سفید یا خاکستری شدن موی ریش خلاص شوید.

در ادامه ۱۲ روش خانگی درمان سفیدی ریش آمده است

درمان سفیدی ریش
۱. ترکیب آمله و روغن نارگیل
ترکیب روغن نارگیل و آمله (انگور فرنگی هندی) بسیار برای رفع مشکل سفید شدن ریش بسیار مؤثر است.

۱ قاشق چایخوری پودر آمله را بردارید و با ۱ قاشق غذاخوری روغن نارگیل مخلوط کنید. ترکیب حاصل را به مدت ۲ تا ۳ دقیقه بجوشانید. پس از آن‌که ظرف را از روی حرارت برداشتید کمی صبر کنید تا خنک شود و سپس با استفاده از این ترکیب ریش‌تان را به مدت ۳ تا ۵ دقیقه ماساژ بدهید. اجازه بدهید دست کم ۱۵ دقیقه بماند و سپس آن را با آب ولرم شستشو دهید.

درمان سفیدی ریش

۲. برگ کاری
برگ­های کاری نیز در رفع مشکل سفید شدن پیش از موعد موی ریش موثر هستند. در حدود ۱۰۰ میلی‌لیتر آب آماده کنید و برگ‌های کاری را به آن اضافه کنید. این مخلوط را روی حرارت بگذارید تا بجوشد و حجم آن به نصف کاهش پیدا کند. حالا اجازه دهید که ترکیب حاصل خنک شود و آن را به طور روزانه برای رفع مشکل سفید شدن ریش بخورید.

درمان سفیدی ریش

۳. برگ کاری و روغن نارگیل
برای رفع مشکل سفید شدن ریش پیش از موعد می‌توانید ریش‌تان را با مخلوطی از برگ‌های کاری و روغن نارگیل ماساژ بدهید. ۸ تا ۱۰ برگ له‌شده‌ی کاری را آماده کنید و آنها را با یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل روی شعله‌ی کم حدودا به مدت ۵ دقیقه بجوشانید. سپس شعله را خاموش کنید و وقتی ترکیب خنک شد با استفاده از آن دست کم به مدت ۵ دقیقه ریش‌تان را با آن ماساژ بدهید. ماساژ منظم با استفاده از این ترکیب در عرض چند روز نتیجه‌ای عالی برای شما خواهد داشت.

درمان سفیدی ریش

۴. برگ کاری و پودر آمله (انگور فرنگی هندی)
۸ تا ۱۰ برگ کاری را آماده کنید و آنها را در ۱۰۰ میلی‌لیتر آب بجوشانید. وقتی آب داخل ظرف به نصف رسید، یک قاشق چایخوری از پودر آمله را به آن اضافه کنید و اجازه بدهید به مدت ۱ دقیقه بجوشد. سپس شعله را خاموش کنید و اجازه بدهید که کمی از حرارت آن کم شود. زمانی که ترکیب ولرم شد، آن را بنوشید.

درمان سفیدی ریش

۵. ماساژ با کره‌ی گاوی
کره‌ی گاوی نیز در رفع کردن مشکل سفید شدن پیش از موعد ریش بسیار موثر است. کمی کره‌ی خالص آماده کنید و سپس ریش خود را با این مخلوط به مدت ۳ تا ۵ دقیقه ماساژ بدهید و پس از گذشت نیم ساعت آن را شستشو دهید. برای رسیدن به بهترین نتیجه، این کار را به صورت روزانه تکرار کنید.

درمان سفیدی ریش

۶. ژل یا آب آلوئه‌ورا
مخلوطی از ژل یا آب آلوئه‌ورا با کره‌ی گاوی نیز برای رفع مشکل سفید شدن پیش از موعد ریش بسیار موثر است. ۱ قاشق چایخوری از کره‌ی گاوی را با مقدار مساوی ژل یا آب آلوئه‌ورا مخلوط کنید و سپس ریش خود را با حرکات مدور و به سمت بالا دست کم دقیقه ماساژ دهید. در نهایت پس از گذشت دقیقه آن را بشویید.

درمان سفیدی ریش

۷. آب‌دوغ و آب برگ‌های کاری
۱ قاشق غذاخوری آب‌دوغ را با ۱ قاشق غذاخوری آب برگ کاری مخلوط کنید. حالا این مخلوط را روی شعله‌ی کم در حدود ۵ دقیقه بجوشانید. هنگامی که ترکیب حاصل به اندازه‌ی کافی خنک شد، با استفاده از آن ریش‌تان را ماساژ بدهید و بعد از گذشت نیم ساعت با آب ولرم آن را شستشو دهید.

درمان سفیدی ریش

۸. مواد غذایی غنی از ویتامین B۱۲
مصرف خوراکی‌هایی که غنی از ویتامین B۱۲ هستند، کمک زیادی به جلوگیری از فرآیند سفید شدن پیش از موعد ریش می‌کند. جگر، سینه مرغ، تخم‌مرغ، پنیر، ماهی سالمون و ساردین منابع خوبی برای دریافت ویتامین B۱۲ هستند.

درمان سفیدی ریش

۹. مواد غذایی غنی از آهن
کمبود آهن نه تنها باعث ایجاد کم خونی می‌شود، بلکه سبب سفید شدن پیش از موعد موها نیز می‌شود. مواد خوراکی غنی از آهن می‌توانند روند سفید شدن پیش از موعد موها را متوقف کنند. گوشت قرمز، زرده‌ی تخم‌مرغ، جگر، بوقلمون، مرغ و سبزیجات برگ سبز تیره (اسفناج و کولارد سبز) منابع خوبی برای دریافت آهن هستند.

درمان سفیدی ریش

۱۰. مواد غذایی غنی از مس
کمبود مس ممکن است به کاهش رنگدانه‌ی ملانین منجر شود و به این ترتیب سبب سفید شدن پیش از موعد موها شود. بنابراین لازم است یک رژیم متعادل حاوی مقدار کافی مس داشته باشید تا تولید فعالانه و مناسب ملانین ادامه پیدا کند. تایروزیناز یک آنزیم حاوی مس است که تیروزین را به ملانین تبدیل می‌کند. جگر، قارچ، خردل چینی، اسفناج، کلم کالی، مارچوبه، نعناع فلفلی، سیب‌زمینی، لوبیا سبز، بادام هندی، گوجه‌فرنگی، زنجبیل و تخمه‌ی آفتابگردان منابع خوبی از مس هستند.

درمان سفیدی ریش

۱۱. غذاهای غنی از ید
از آن‌جائی که کمبود ید یکی از دلایل اصلی سفید شدن پیش از موعد ریش است، مواد غذایی غنی از ید به پیشگیری از سفید یا خاکستری شدن موها کمک می‌کند. ماهی، موز و هویج منبع خوبی از ید هستند. با این حال شما می‌توانید نمک معمولی خود را با نمک یددار جایگزین کنید تا میزان مصرف ید‌تان افزایش بیابد.

درمان سفیدی ریش

۱۲. غذاهای غنی از روی
کمبود روی نیز باعث سفید شدن پیش از موعد موها می‌شود، بنابراین سعی کنید غذاهای غنی از روی بخورید تا فرآیند سفید یا خاکستری شدن پیش از موعد مو را متوقف کنید. صدف، بره، گوشت گاو، اسفناج، تخمه‌ی کدو تنبل، آجیل (بادام، بادام زمینی، گردو)، لوبیا و قارچ منبع خوبی از روی هستند.

درمان سفیدی ریش


تگ

آدرس داروخانه دکتر نوروزیان آدرس دکتر نوروزیان ادرس داروخانه دکتر نوروزیان ادرس دكتر نوروزيان مو ادرس مطب و داروخانه دکتر نوروزیان بهترین قرص تقویت مو تلفن داروخانه دکتر نوروزیان تلفن دکتر نوروزیان تلگرام دکتر نوروزیان تونیک گیاهی رویش مو دکتر نوروزیان داروخانه دکتر نوروزیان داروخانه دکتر نوروزیان خیابان فاطمی داروخانه دکتر نوروزیان خیابان کمیل داروخانه دکتر نوروزیان ریزش مو داروی ریزش مو دکتر نوروزیان درباره دکتر نوروزیان درمان ریزش مو درمان ریزش مو با داروهای گیاهی درمان گیاهی ریزش شدید مو دکتر نوروزیان دکتر نوروزیان رشد مو دکتر نوروزیان مو دکتر نوروزیان پوست و مو رشد مو رشد مو دکتر نوروزیان رویش مجدد مو تضمینی رویش مو ریزش مو ریزش مو در زنان ریزش مو شدید ریزش مو طب سنتی سایت اصلی دکتر نوروزیان لاناریا محلول جلوگیری از ریزش مو محلول دکتر نوروزیان محلول رشد مو دکتر نوروزیان محلول رویش مو دکتر نوروزیان محلول ضد ریزش مو دکتر نوروزیان مطب دکتر نوروزیان نظرات درباره محلول دکتر نوروزیان پکیج رشد مو لاناریا پکیج رشد موی دکتر نوروزیان کانال تلگرام دکتر حامد نوروزیان کانال تلگرام دکتر نوروزیان کاهش ریزش مو

دکتر نوروزیان

آدرس داروخانه و مطب  جهت ویزیت و دریافت پکیج رشد مو دکتر نوروزیان در تهران:

آدرس: سعادت آباد ، بالاتر از میدان کاج ، خیابان ششم ، پلاک ۳۴ ، ساختمان پزشکان آفرین ، داروخانه دکتر رباطی ۰۹۱۰۹۸۰۰۵۳۹ – ۰۲۱۲۲۱۷۵۸۴۶

دکتر نوروزیان نام داروخانه ومطبی در تهران با مدیریت دکتر نوروزیان میباشد که از طریق تولید داروی رشد مو و ارائه این دارو به صورت پکیج رشد موی دکتر نوروزیان به شهرت خاصی رسیده.
داروخانه دکتر نوروزیاندکتر نوروزیانمطب دکتر نوروزیان-محلول دکتر نوروزیان-درباره دکتر نوروزیان-رشد مو-لاناریا-مطب دکتر نوروزیان-دکتر نوروزیان مو-رشد مو دکتر نوروزیان-آدرس دکتر نوروزیان-محلول ضد ریزش مو دکتر نوروزیان-محلول رشد مو دکتر نوروزیان-تلگرام دکتر نوروزیان-پکیج رشد مو لاناریا-تلفن دکتر نوروزیان-کانال تلگرام دکتر نوروزیان-ادرس مطب و داروخانه دکتر نوروزیان-نظرات درباره محلول دکتر نوروزیان-پکیج رشد موی دکتر نوروزیان

کلیه حقوق این قالب برای دکتر نوروزیان محفوظ می باشد

پیاده سازی و سئو توسط: نت افزار

پرسش و پاسخ