عضویت در کانال تلگرام
‎02166873674-09384791059

رابطه ریزش مو با افزایش سن و اسید فولیک در سالمندان

2017-10-13 0
files__images__20177__201772013426963310a.jpg

رابطه ریزش مو با افزایش سن و اسید فولیک در سالمندان

رابطه ریزش مو با افزایش سن و اسید فولیک در سالمندان

رابطه ریزش مو با افزایش سن و اسید فولیک در سالمندان

 

ریزش مو یکی از مشکلاتی است که به جرأت می توان گفت اکثر مردم دنیا با آن مواجه هستند. عوامل زیادی مانند عوامل محیطی، ژنتیکی، هورمونی، برخی بیماری ها مانند اختلالات تیروئید، کم خونی و نوع تغذیه در ریزش مو دخیل هستند. اهمیت رژیم غذایی را در حفظ سلامتی بدن به خصوص مو، نمی توان نادیده گرفت. شایع ترین دلیل ریزش مو در زنان کمبودهای غذایی است، زیرا معمولاً برای کاهش وزن خود رژیم های غیر اصولی را به کار می برند که نتیجه آن بروز این مشکل است. رژیم های مناسب برای رشد مو و جلوگیری از ریزش آن وجو دارد.

به گزارش آکاایران: ریزش موی مرتبط با افزایش سن، یکی از چهار مشکل رایج موجود در دوران سالخوردگی است که با کاهش سطح اسید فولیک خون ارتباط دارد. ریزش مو یک مشکل بسیار بزرگ در دنیا می باشد که بیش از ۲۸ میلیون فرد آمریکایی بین ۶۰ تا ۷۴ سال از این مشکل رنج می برند. علیرغم شیوع فراوان ریزش مو در افراد، دلایل اساسی بیولوژیکی که رابطه بین افزایش سن و ریزش مو را نشان می دهد، شناخته نشده اند. مطالعات اخیر، نشان می دهد که سطح پایین فولیک اسید خون در افراد مسن با ریزش مو در آنها مرتبط می باشد.

بر اساس تحقیقات انجام شده، مشخص شده است که ریزش موی مرتبط با افزایش سن، ممکن است در اثر فقدان یا کاهش ریز مغذی ها (مانند ویتامین ها و مواد معدنی) در بدن باشد. در این مطالعه که با روش مصاحبه رودررو با افراد بوده، ۱۲۶ فرد مسن نیجریه ای که شامل مردان و زنان بالای ۶۰ سال بوده را مورد بررسی قرار دادند. البته در این مطالعه افرادی که دچار دیابت، سکته، فشار خون بالا، بیماریهای شنوایی بودند و کسانی که از داروهای اتوتوکسیک (مضر برای گوش) از جمله آمینو گلایکوزیدها، آنتی بیوتیکها و دیورتیکها استفاده می کردند، مورد بررسی قرار نگرفتند.

 

  • دستاورد اصلی این مطالعات بیان می دارد که:

سطح پایین اسید فولیک خون با ریزش مو در افراد مسن مرتبط است. در مطالعات گذشته نیز نشان داده شده است که علت ریزش مو می تواند به دلیل دریافت کم ویتامین ها باشد. بنابراین توصیه می شود که تحقیقات بیشتری در زمینه نقش ویتامین ها در بدن انجام گیرد. بخصوص در کشورهای در حال توسعه که سوء تغذیه در آنها شیوع دارد.

 

  • نکته پایانی

برای جلوگیری از ریزش مو در افراد مسن توصیه می شود، به میزان کافی از مواد معدنی و ویتامین ها بخصوص اسید فولیک استفاده نمایند. به این منظور استفاده روزانه از میوه ها و سبزی ها ی تازه که سرشار از انواع ویتامین و مواد معدنی  هستند به افراد مسن و میانسال توصیه می شود. علاوه بر آن در افرادی که از افزایش وزن رنج می برند و قصد استفاده از رژیم های لاغری را دارند باید بدانند که بایستی از رژیم های بسیار محدود شونده، پرهیز نمایند و یا در کنار رژیم  خود از منبع های طبیعی مواد ریز مغذی، به میزان کافی تحت نظر کارشناس تغذیه یا پزشک استفاده کنند.

رابطه ریزش مو با افزایش سن و اسید فولیک در سالمندان

 


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


آدرس و شماره

آدرس داروخانه و مطب  جهت ویزیت و دریافت پکیج رشد مو دکتر نوروزیان در تهران: آدرس: سعادت آباد ، بالاتر از میدان کاج ، خیابان ششم ، پلاک ۳۴ ، ساختمان پزشکان آفرین ، داروخانه دکتر رباطی ۰۹۱۰۹۸۰۰۵۳۹ - ۰۲۱۲۲۱۷۵۸۴۶

دکتر نوروزیان

دکتر نوروزیان نام داروخانه ومطبی در تهران با مدیریت دکتر نوروزیان میباشد که از طریق تولید داروی رشد مو و ارائه این دارو به صورت پکیج رشد موی دکتر نوروزیان به شهرت خاصی رسیده.

کلیه حقوق این قالب برای دکتر نوروزیان محفوظ می باشد

پیاده سازی و سئو توسط: نت افزار

پرسش و پاسخ