عضویت در کانال تلگرام

با گیاهان سرتان شلوغ می شود

2019-05-16 0
image_13930719179721.jpg

با گیاهان سرتان شلوغ می شود

شايد براي شما هم پيش آمده باشد كه بعد از گرفتن يك رژيم لاغري يا پشت‌سر گذاشتن يك اتفاق پراسترس مانند كنكور يا امتحانات پايان ترم با كم‌پشتي موهاي‌تان روبه‌رو شويد. از دست دادن بخشي از مو در اين موقعيت‌ها امري طبيعي است. رژيم‌هاي لاغري غيرحرفه‌اي كه بدون مشاوره پزشك انجام مي‌شود غالبا بدن را با كاهش مواد مغذي مورد نيازش مواجه مي‌كند و نخستين بخش‌هايي كه تحت‌تاثير اين كمبود قرار مي‌گيرد پوست و موست. استرس هم يكي از عواملي است كه مي‌تواند موجب ريزش مو شود. اگر شما هم اين روزها چنين موقعيت‌هايي را پشت‌سر گذاشتيد، خالي از لطف نيست كه با مفيدترين و موثرترين گياهان دارويي كه تاثير معجزه‌آسايي بر رويش مجدد مو، تقويت ريشه و تار مو دارند، آشنا شويد.

با گیاهان سرتان شلوغ می شود

روغن ريشه باباآدم

غذارساني به موها را تقويت مي‌كند

ريشه باباآدم از زمان‌هاي دور به عنوان يكي از بهترين گياهان دارويي براي تقويت و رشد مو مطرح بوده و درمانگران سنتي در كشورهايي مثل هند، چين و ايران استفاده از آن را براي درمان ريزش مو و چربي پوست سر به مراجعان خود توصيه مي‌كنند. ساده‌ترين روش استفاده از گياه ريشه باباآدم اين است كه عصاره آن را از فروشگاه عرضه گياهان دارويي تهيه كنيد و با آن پوست و موي سر را ماساژ دهيد. يكي از مهم‌ترين ويژگي‌هاي عصاره ريشه ‌باباآدم اين است كه موجب بهبود جريان گردش خون در ناحيه سر و پوست مي‌شود. به اين ترتيب با بهبود خون‌رساني به ريشه موها فوليكول‌هاي مو بهتر تغذيه مي‌شوند و ضمن تقويت شدن رشد بهتري پيدا مي‌كنند. ماساژ اين عصاره در عين حال مانع ريزش مو مي‌شود و استفاده از آن سه تا چهار بار در طول هفته اثرات چشمگيري دارد.

با گیاهان سرتان شلوغ می شود

آلو‌ورا+ نارگيل+ گندم

يك شامپوي گياهي جديد

اگر احساس مي‌كنيد مدتي است ريزش موهاي‌تان بيشتر شده و بايد مراقبت بيشتري از آنها داشته باشيد اين شامپوي گياهي را تجربه كنيد. نگران نباشيد نبايد براي خريد اين شامپو از اين داروخانه به آن داروخانه سر بزنيد. به‌راحتي مي‌توانيد اين شامپوي تقويت‌كننده را در منزل تهيه كنيد. براي تهيه اين شامپو به يك‌چهارم فنجان پودر جوانه گندم، يك‌چهارم فنجان عصاره آلوورا و يك‌چهار فنجان شير نارگيل احتياج داريد. مقصودمان از شيرنارگيل همان مايع‌ شيري رنگي است كه در ميوه نارگيل وجود دارد. اين سه را با هم مخلوط كرده و از آن به عنوان شامپو استفاده كنيد. شايد در وهله اول به‌نظرتان سخت بيايد كه به جاي استفاده از شامپو‌هاي صنعتي كه كف مي‌كنند از شامپويي استفاده كنيد كه كف توليد نمي‌كند اما كمي صبور باشيد. استفاده از اين شامپو و ماساژ سر با آن مي‌تواند به منافذ پوست سر شما اجازه نفس كشيدن بدهد و با تحريك فوليكول‌هاي مو به رشد بهتر آنها كمك كند. براي استفاده از اين شامپوي گياهي آن را روي كف سرتان بريزيد و به آرامي با كمك بند دوم انگشتان‌تان روي سر ماساژ دهيد و اجازه دهيد به مدت 15 تا 20 دقيقه روي سرتان بماند. سپس آن را آبكشي كنيد.

با گیاهان سرتان شلوغ می شود

عصاره گزنه + زيتون

عصاره​اي براي رويش دوباره‌ موها

حتما درباره خواص گزنه بسيار شنيده‌ايد و مي‌دانيد كه اين گياه يكي از معروف‌ترين گياهان دارويي است كه امروزه در سراسر جهان از آن براي تهيه شامپو‌ها و لوسيون‌هاي صنعتي و گياهي براي تقويت و رويش دوباره مو استفاده مي‌كنند. اما بي‌شك استفاده از عصاره اين گياه به طور مستقيم اثري متفاوت و اعجاب‌انگيز دارد. گياه گزنه را مي‌توانيد از فروشگاه‌هاي گياهان دارويي تهيه كنيد يا اگر به مناطق كوهستاني دسترسي داريد، تازه آن را بچينيد اما مراقب باشيد كه هنگام لمس كردن اين گياه از دستكش استفاده كنيد چون ساقه اين گياه پوست را مي‌گزد و موجب خارش و سوزش مي‌شود، به همين دليل است كه به آن گزنه مي‌گويند. اما اگر مي‌خواهيد عصاره گزنه را خودتان تهيه كنيد و از آن براي رويش مجدد موها و تقويت آنها استفاده كنيد بايد برگ‌هاي تازه‌ گزنه را درون روغن زيتون بريزيد و آن را در محيطي تاريك و سرد به مدت 2 تا 3 هفته قرار دهيد. در نهايت شما عصاره‌اي از گزنه خواهيد داشت كه مي‌توانيد با خيال راحت از آن براي ماساژ پوست سرتان استفاده كنيد. هر بار چند قطره از اين عصاره را روي پوست سر بريزيد و به آرامي آن را ماساژ دهيد. اين عصاره مي‌تواند با تحريك ريشه‌هاي مو علاوه بر بهبود رويش موهاي شما حتي ريشه موهاي از دست رفته شما را تحريك كند و آنها را به رويش مجدد وادارد. در صورتي كه با مالش يك يا دو قطره از اين گياه روي پوست سر احساس خارش شديد كرديد بهتر است گياه ديگري را براي تقويت موهاي‌تان انتخاب كنيد يا با متخصص طب سنتي مشورت كنيد.

اینجا هم میتوانید بیشتر در مورد این مطلب بخوانید:  معجزه ی قرص زینک بر رویش موی سر

با گیاهان سرتان شلوغ می شود

نعناع+ آب

رشد موها را چندبرابر مي‌كند

يكي ديگر از روش‌هاي تحريك فوليكول‌هاي مو براي رشد بهتر استفاده از روغن يا عصاره به دست آمده از گياه نعناع است. اين عصاره را مي‌توانيد به‌راحتي از داروخانه‌ها تهيه كنيد. حواس‌تان باشد كه عصاره يا روغن به‌دست آمده از نعناع با مايعي كه از جوشاندن برگ‌هاي نعناع به‌دست مي‌آيد متفاوت است. براي استفاده از عصاره نعناع بايد آن را رقيق كنيد، بنابراين 3 قاشق چاي‌خوري آب را در ظرفي كوچك بريزيد و به آن 3 قطره عصاره نعناع اضافه كنيد و پس از هم زدن از آن براي ماساژ پوست سرتان استفاده كنيد. سرانگشتان هر دو دست را به اين روغن آغشته كنيد يا آن را آرام‌آرام روي سرتان بريزيد و به‌آرامي پوست سر را مالش دهيد. نگران نباشيد عصاره نعناع آسيبي به پوست و تار موي شما نمي‌زند. اين عصاره تنها موجب تحريك ريشه موها شده و به رشد بهتر تارها و موهاي ريزي كه نياز به تقويت دارند كمك مي‌كند. فراموش نكنيد كه هنگام استفاده از اين عصاره آن را با آب كمي رقيق كنيد.

با گیاهان سرتان شلوغ می شود

روغن زيتون + عصاره اسطوخودوس

پرپشتي موها را بيشتر مي‌كند

اگر به دنبال يك لوسيون طبيعي هستيد كه بتوانيد به صورت روزانه از آن براي شست‌و‌شوي موهاي‌تان استفاده كنيد و به طور همزمان علاوه بر از بين بردن شوره سر به پرحجم شدن موهاي‌تان كمك كنيد حتما اين نسخه را تجربه كنيد. براي تهيه و استفاده از اين لوسيون دست‌كم يك ماه فرصت لازم داريد. يك فنجان عصاره اسطوخودوس را تهيه كنيد و آن را با ميزان برابر روغن زيتون خالص كه فرآوري نشده باشد، مخلوط كرده و آن را به مدت 3 تا 4 هفته در محيط تاريك و سرد قرار دهيد. مي‌توانيد از يك بطري تيره‌رنگ استفاده كنيد يا اگر بطري تيره رنگ دردسترس نداريد دور بطري را با فويل خوب بپيچيد تا نور به اين تركيب نرسد. سپس آن را در طبقه پايين يخچال قرار دهيد و اجازه دهيد 3 تا 4 هفته در اين شرايط باقي بماند. از اين لوسيون مي‌توانيد هر شب براي ماساژ موهاي‌تان استفاده كنيد. آن را به آرامي روي پوست و ساقه موها ماساژ دهيد و فراموش نكنيد كه از كلاه حمام يكبار مصرف براي محافظت از موها و پيشگيري از آلودگي بالشت استفاده كنيد. فردا صبح با يك شامپوي ملايم روزانه گياهي موهاي‌تان را بشوييد. با استفاده از اين لوسيون نه تنها باكتري‌ها و شوره را از پوست سر دور مي‌كنيد بلكه مي‌توانيد به پرحجم شدن موهاي‌تان نيز كمك كنيد.

با گیاهان سرتان شلوغ می شود

نخود+ گل بابونه+ گل خطمي

اگر نگران موخره‌ها هستيد

برای درمان موخره در طب سنتی ایران شیوه‌ها و داروهای گیاهی مختلفی وجود دارد که یکی از ساده‌ترین آنها که امکان تهیه و استفاده آن در منزل نیز وجود دارد استفاده از جوشانده شیرین‌بیان است. برای تهیه این دارو یک پیمانه شیرین‌بیان را با 3 پیمانه آب درون ظرفی ریخته و به مدت نیم ساعت روی حرارت کم می‌گذاریم، سپس اجازه می‌دهیم تا جوشانده سرد شود و آن را به کمک صافی صاف کرده و به نوک موها که به موخوره مبتلا شده است، می‌زنیم. استفاده از ترکیب بابونه و گل خطمی نیز برای درمان موخوره توصیه شده است. مخلوط این 2 گیاه را دم کرده و پس از صاف کردن به شیوه بالا روی موها و محل موخره ماساژ می‌دهیم، اما در افرادی که بیماری موخوره در آنها بسیار شدید است، بهتر است از خمیر آرد نخود استفاده کرد. برای تهیه این خمیر نیم کیلو آرد نخود را با 200 گرم برگ مورد و نیم کیلو حنا و آب مخلوط کرده و خمیری تهیه می‌کنیم. این خمیر را به 5 قسمت تقسیم کرده و 5 شب روی سر می‌گذاریم و صبح با آب و گل سرشوی آن را می‌شوییم. این خمیر داروی بسیار مفیدی برای درمان موخوره‌های بسیار شدید و پیشرفته است. ‌

با گیاهان سرتان شلوغ می شود


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


تگ

آدرس داروخانه دکتر نوروزیان آدرس دکتر نوروزیان ادرس داروخانه دکتر نوروزیان ادرس دكتر نوروزيان مو ادرس مطب و داروخانه دکتر نوروزیان بهترین قرص تقویت مو تلفن داروخانه دکتر نوروزیان تلفن دکتر نوروزیان تلگرام دکتر نوروزیان تونیک گیاهی رویش مو دکتر نوروزیان داروخانه دکتر نوروزیان داروخانه دکتر نوروزیان خیابان فاطمی داروخانه دکتر نوروزیان خیابان کمیل داروخانه دکتر نوروزیان ریزش مو داروی ریزش مو دکتر نوروزیان درباره دکتر نوروزیان درمان ریزش مو درمان ریزش مو با داروهای گیاهی درمان گیاهی ریزش شدید مو دکتر نوروزیان دکتر نوروزیان رشد مو دکتر نوروزیان مو دکتر نوروزیان پوست و مو رشد مو رشد مو دکتر نوروزیان رویش مجدد مو تضمینی رویش مو ریزش مو ریزش مو در زنان ریزش مو شدید ریزش مو طب سنتی سایت اصلی دکتر نوروزیان لاناریا محلول جلوگیری از ریزش مو محلول دکتر نوروزیان محلول رشد مو دکتر نوروزیان محلول رویش مو دکتر نوروزیان محلول ضد ریزش مو دکتر نوروزیان مطب دکتر نوروزیان نظرات درباره محلول دکتر نوروزیان پکیج رشد مو لاناریا پکیج رشد موی دکتر نوروزیان کانال تلگرام دکتر حامد نوروزیان کانال تلگرام دکتر نوروزیان کاهش ریزش مو

دکتر نوروزیان

آدرس داروخانه و مطب  جهت ویزیت و دریافت پکیج رشد مو دکتر نوروزیان در تهران:

آدرس: سعادت آباد ، بالاتر از میدان کاج ، خیابان ششم ، پلاک ۳۴ ، ساختمان پزشکان آفرین ، داروخانه دکتر رباطی ۰۹۱۰۹۸۰۰۵۳۹ – ۰۲۱۲۲۱۷۵۸۴۶

دکتر نوروزیان نام داروخانه ومطبی در تهران با مدیریت دکتر نوروزیان میباشد که از طریق تولید داروی رشد مو و ارائه این دارو به صورت پکیج رشد موی دکتر نوروزیان به شهرت خاصی رسیده.
داروخانه دکتر نوروزیاندکتر نوروزیانمطب دکتر نوروزیان-محلول دکتر نوروزیان-درباره دکتر نوروزیان-رشد مو-لاناریا-مطب دکتر نوروزیان-دکتر نوروزیان مو-رشد مو دکتر نوروزیان-آدرس دکتر نوروزیان-محلول ضد ریزش مو دکتر نوروزیان-محلول رشد مو دکتر نوروزیان-تلگرام دکتر نوروزیان-پکیج رشد مو لاناریا-تلفن دکتر نوروزیان-کانال تلگرام دکتر نوروزیان-ادرس مطب و داروخانه دکتر نوروزیان-نظرات درباره محلول دکتر نوروزیان-پکیج رشد موی دکتر نوروزیان

کلیه حقوق این قالب برای دکتر نوروزیان محفوظ می باشد

پیاده سازی و سئو توسط: نت افزار

پرسش و پاسخ